fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Od 11 dni na sejmowej zimnej posadce śpią osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Protestują, ponieważ domagają się podwyższenia renty socjalnej. W Sejmie w tej sprawie został złożony obywatelski projekt ustawy i możemy go procedować natychmiast. Oczekujemy takiej deklaracji ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.  

Wyraźnie widać, że PiS idzie w kierunku podzielenia środowiska osób z niepełnosprawnościami, ponieważ protestują także matki, które zgodnie z prawem nie mogą podjąć pracy przy pobieraniu świadczenia pielęgnacyjnego. Projekt ustawy, który likwiduje taki zakaz pracy Lewica złożyła prawie dwa lata temu.  

Warto też przypomnieć, że przy okazji wyroku Trybunału Konstytucyjnego PiS złożyło wiele nowych propozycji, które nigdy nie zostały zrealizowane. Działo się też tak dlatego, że podkomisja stała ds. osób z niepełnosprawnościami nie pracowała i nie robiła nic przez ponad 3 lata. Nie dlatego, że jako opozycja nie była gotowa do pracy, jesteśmy gotowi do pracy i mamy konkretne propozycje. Przewodniczący pobierał dodatek do uposażenia, ale nie zwoływał tej podkomisji.  

Prawo i Sprawiedliwość przespało 8 lat, żeby przygotować dobre i systemowe rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzi. Działo się to przy pełnej świadomości, że potrzeby tych konkretnych grup są różne.  

Jako Lewica przygotujemy gotowy pakiet propozycji, który nie będzie dzielił tego środowiska, odpowiadał na różne potrzeby i w przyszłym rządzie będziemy go realizować.  

Katarzyna Kotula, posłanka  
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023