fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Lewica, po przyjęciu przez Sejm proponowanej przez PiS ustawy w sprawie powołania komisji do spraw badania wpływów rosyjskich, zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o weto w tej sprawie.

- Składamy do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o podjęcie i ostateczne zamknięcie możliwości prac nad tą ustawę, o odrzucenie tej ustawy i jej zawetowanie. Nie ma innej drogi jak zakończenie tej ustawy w koszu. Pan prezydent bierze pełną odpowiedzialność za to, że będziemy dzisiaj za to, że albo będziemy żyć w państwie demokratycznym, w którym szanuje się zasady, w którym nikogo nie można skazywać bez wyroku sądu, w którym można się od niego odwołać. Kilkoro ludzi w komisji, którą już za chwilę będzie chciało powołać PiS, o ile prezydent by podpisał tę ustawę, będzie mogło zabraniać kandydować, czy też pełnić funkcji publicznej każdemu. Bez względu na to czy jest posłanką czy posłem, pracownikiem administracji lub pełni jakąkolwiek funkcję państwową w Polsce. Jesteśmy przekonani, że pracę nad tą ustawą, w każdy możliwy sposób ośmieszały ją – mówił zaraz po głosowaniach poseł Krzysztof Gawkowski.

- Jesteśmy na początku drogi do państwa autorytarnego. Podpisanie ustawy, która będzie pozwalała na wyroki bez sądu to jest autorytaryzm , który PiS chce zafundować Polkom i Polakom – podkreślił. - Nie ma na to zgody – dodał.

Szef KP Lewica zwrócił się też bezpośrednio do głowy państwa. - Panie prezydencie, czy chce Pan łamać Konstytucję, czy też jako jej strażnik uznaje Pan, że może się powtórzyć proces Brzeski? Proces, w którym skazywano opozycję, ze to, że jest opozycją.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023