fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Wojna na wschodzi trwa, Ukraina walczy i się nie poddaje. A w Polsce trwa festiwal PR-u, prowadzona jest polityka konferencji, a nie polityka rozsądku. Prowadzona jest polityka straszenia, a nie dbania o nasze bezpieczeństwo.  

Rządzący po raz kolejny nie dopilnowali naszego bezpieczeństwa. Wczoraj białoruskie śmigłowce przekroczyły polską granicę. Wleciały nie tylko na terytorium Rzeczpospolitej, ale też terytorium NATO. Przekroczyły granicę, o której rządzący mówili, że nawet mysz się nie prześliźnie. Postawili płot, który miał chronić nas przed niebezpieczeństwami, ale tak się nie stało.  

Kilka miesięcy temu obok ośrodka szkoleniowego NATO pod Bydgoszczą spadła bomba, która została przypadkowo odkryta po kilku miesiącach przez kobietę na koniu. A wczoraj śmigłowce nie zostały odkryte przez radary Błaszczaka, nie odkrył ich też Kaczyński swoją lornetką. Odkryli je mieszkańcy lokalnych wsi, którzy zaczęli fotografować nadlatujące białoruskie śmigłowce. Tak wygląda dzisiaj nasze bezpieczeństwo i dziurawa granica pod rządami PiS. A Kaczyński, Błaszczak i Macierewicz mieli budować najsilniejszą armię w Europie, ale zamiast naszym bezpieczeństwem oni sieją strach i próbują zbijać kapitał polityczny na naszych lękach.  

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będziemy domagali się od ministra obrony, ale przede wszystkim od premiera informacji o stanie bezpieczeństwa naszego kraju. Nie jest zwoływana Rada Bezpieczeństwa Narodowego, dzieje się tak celowo. Pomimo apeli Lewicy RBN do dziś nie został zwołany, a przecież rządzący straszą, latają rakiety oraz śmigłowce wrogiego nam państwa.  

Robert Biedroń, eurodeputowany i współprzewodniczący Nowej Lewicy
Ustronie Morskie, 3 sierpnia 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023