fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Minister Błaszczak to największy szkodnik polskiej armii. PiS zamiast dbać o nasze bezpieczeństwo, dba jedynie o swój PR. Kilka tygodni temu, kiedy debatowaliśmy w Sejmie o tym czy szef MON powinien zostać na swoim stanowisku, to usłyszeliśmy, że polskie niebo jest tak bezpieczne jak nigdy przedtem, że mamy odpowiednią opiekę radarową i wiemy co się dzieje na polskim niebie. Padało to w kontekście rakiety, która przeleciała 400 km w głąb kraju i przez wiele miesięcy nikt jej nie szukał. A teraz białoruskie śmigłowce przekroczyły granicę.  

Nadszedł czas, aby polską armią zaczął zajmować się ktoś kompetentny i ktoś kto ma szacunek ze strony Sztabu Generalnego i polskiej armii. Aby tak osoba szanowała polski mundur, a nie jak minister Błaszczak ten mundur deptał.  

Mamy do czynienia z sytuacją, która nie miała miejsca od lat 90-tych XX wieku, kiedy to duża część oficerów w Sztabie Generalnym są przez ministra obrażani i oskarżani, a później muszą z nim współpracować. Wszystko wskazuje na to, że nominacja Mariusza Błaszczaka miała charakter koleżeński, chciał tak Jarosław Kaczyński, ale co mają z tego obywatele? 

Po raz kolejny PiS doprowadził do tego, że mamy niebezpieczeństwo zamiast bezpieczeństwa. Nie mamy sposobów, aby bronić nieba na granicy, a jesteśmy przecież wschodnią flanką NATO. Przesmyk Suwalski to najbardziej newralgiczny punkt sojuszu i Europy. Jeżeli gdzieś miałby rozpocząć się konflikt to właśnie tam i właśnie tam wlatują śmigłowce, a minister mówi - „nic się nie stało”. Jeżeli chcemy mądrze zarządzać swoim bezpieczeństwa, to minister Błaszczak musi odejść, koniec ze szkodzeniem polskiej armii.  

Albo w ministerstwie obrony będzie człowiek, który ma szacunek Sztabu Generalnego oraz kompetencje do tego, aby zarządzać polską armią – albo Polki i Polacy mogą mieć pewność, że jak przyjdzie czas kryzysu, to Błaszczak pierwszy będzie uciekał.  

Krzysztof Gawkowski, przewodniczący KP Lewica 
Ustronie Morskie, 3 sierpnia 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023