fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Minister Rau udaje, że nic nie wiedział o działaniach legalnych oraz nielegalnych w kwestiach dotyczących migracji. Tymczasem w kwietniu br. w Łodzi jedynka na liście PiS pan minister Rau otwierał filę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, która obliczona była na to, że z całego świata miały tam wędrować złożone za pomocą internetu wnioski wizowe, które miały być załatwiane przez 160 osób tam zatrudnionych. Skąd to wiem? Z łódzkich gazet w kwietnia br.  

Pan minister Rau zapowiedział, że dla swojego kolegi ministra Wawrzyka, w Kielcach zostanie ulokowane centrum informacji konsularnej. W związku z tym panowie podzielili się obowiązkami oraz tym co miało być w zakresie wydawania przez Polskę wiz.  

Jestem przekonany, że po wyborach niezależna prokuratura zajmie się panem ministrem Wawrzykiem oraz panem ministrem Rauem. Areszt śledczy to jest miejsce, do którego powinni trafić wszyscy członkowie rządu, którzy nie przestrzegali prawa.  

Tam również powinny się znaleźć się osoby, które zamawiały respiratory, które okazały się złomem; dla tych, którzy zamawiali maseczki bez atestu. NIK opublikował raport, który pokazał, że z powodu nieprzestrzegania procedur podczas walki z covidem, stracona miliardy złotych.  

A dwa lata temu w Bydgoszczy wybitni naukowcy skonstruowali i oddali do użytku 10 polskich respiratorów. Te urządzenia od roku na Politechnice Bydgoskiej kurzą się, ponieważ NCBiR wydaje dziesiątki milionów na wszystko, tylko nie na to. Nikt w rządzie nie zainteresował się tym, że można produkować w Polsce o połowę taniej respiratory, że one są w Bydgoszczy.  

Osobiście w tej sprawie zwróciłem się do pana premiera Morawieckiego, aby swoim autorytetem objął patronat nad produkcją polskich doskonałych respiratorów, którymi można sterować zdalnie. Nikt się tym nie zainteresował.  

Jan Szopiński, poseł  
Bydgoszcz, 14 września 2023 r.  


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023