fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Jestem niezadowolony z tego, że formacje opozycyjne uciekają od siebie i nie zajmują wspólnie stanowisk w różnych sprawach. Uważałem, uważam i będą uważał, że jest potrzebne miejsce, w którym wszystkie formacje opozycyjne zadeklarują chęć powołania po wyborach wspólnego rządu. Nazywamy to Paktem Sejmowym.

Nie jesteśmy urażeni tym, że od wielu miesięcy na tę propozycję nie mamy odpowiedzi.

Ludzie oczekują od nas wspólnego działania, że opozycja stanie w jednym rzędzie i powie, że jesteś przygotowana do rządzenia. Wyborcy oczekują, że powiemy, iż po 15 października stworzymy wspólny rząd po to, aby naprawiać wszystko to co zostało zepsute.

Na wszystkich targach, na wszelkich spotkania ludzie pytają się: kiedy to zrobicie?

Okazuje się, że nie zrobimy tego 1 października. Apelują o refleksję w tej sprawie. Wydaje mi się, że trzeba zrobić wszystko, aby tego dnia pokazać, że jesteśmy gotowi do wzięcia odpowiedzialności za nasz kraj. Wszelkie muchy z nosa w tej sprawie powinny zostać wygonione.

Wyborcy chcą współpracy Lewicy, Trzeciej Drogi oraz Platformy Obywatelskiej. Myślę, że pan Donald Tusk rozumie to i zrobi wszystko, aby doprowadzić do tego, aby pokazać gotowość opozycji do współpracy. Abyśmy stanęli na jednej scenie i jasno powiedzieli, również i tym, którzy głosują na PiS: jest alternatywa do złej władzy!

Panie Donaldzie, Panie Władysławie, Panie Szymonie! Dwa kroki do tyłu, rozsądek przede wszystkim, wspólne działania.

1 października opozycja powinna się spotkać na jednej scenie i pokazać, że jesteśmy gotowi do współrządzenia.

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Jelenia Góra, 19 września 2023 r.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023