fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Na przełomie kwietnia i maja br. trafiła po cichu do Sejmu ustawa przygotowana przez PiS, która dzieliła uzdrowiska na lepsze i gorsze. Placówki o gorszym standardzie miały zostać wykluczone z systemu, a te o lepszym standardzie miały zacząć pobierać o kuracjuszy ogromne opłaty. Projekt ten zakładał również wyrzucenie z uzdrowisk leczenia specjalnego.  

Nie mogliśmy na to pozwolić i wspólnie ze związkami zawodowymi - OPZZ i Solidarnością - z prezesami uzdrowisk rozmawialiśmy, jak obronić te placówki oraz doprowadzić do tego, aby wszystkie były traktowane równo, a każdy Polak i Polka miał odpowiedni dostęp do uzdrowisk.  

Patryk Wicher z PiS dalej próbował przepychać ten projekt w Sejmie. Interweniowaliśmy u premiera, poseł Marek Rutka w tej sprawie spotkał się z ministrem Adamem Niedzielski, a ja z ministrem Krzysztofem Kubowem, aby zatrzymać ten chory pomysł.  

Udało się, wspólnie ze związkami zawodowymi oraz prezesami uzdrowisk przekonaliśmy premiera do tego, aby nie procedować tej złej ustawy.  

W polityce liczy się skuteczność, a Lewica pokazuje, że jest w stanie obronić ludzi i spowodować, że rząd PiS wycofa się ze złych decyzji.  

Stoimy murem za uzdrowiskami i liczymy, aby Polki i Polacy mogli korzystać z tego co im się słusznie należy. 

Robert Obaz, poseł
Jelenia Góra, 19 września 2023 r. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023