fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

- Nie będę bronił Niemców, ale każdy kraj, który się dowiaduje, że w Polsce handlowano wizami i bez żadnej kontroli wprowadzono dziesiątki tysięcy migrantów na teren Unii Europejskiej ma prawo działać – oświadczył wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej w Kielcach, komentując zapowiedź wprowadzenia czasowych kontroli na granicy polsko-niemieckiej. Jak podkreślił działają na podstawie przepisów Strefy Schengen.

Afera wizowa

- To nie jest tak, że ktoś nas atakuje tylko dlatego, że tak sobie wymyśliło. Polska w tej sprawie nie ma czystej karty. Pytam się Jarosława Kaczyńskiego: jak mogłeś dopuścić do tego, że ludzie, którzy nie przechodzili przez mur na granicy z Białorusią, mogli sobie kupić bez żadnej kontroli wizę do Polski za 1500 euro – mówił. 

Decyzja niemieckiego rządu ucieszy polityków PiS, ponieważ nienawidzą Niemiec 

Zdaniem Czarzastego decyzja niemieckiego rządu ucieszy polityków PiS, ponieważ „nienawidzą Niemiec”.  

- Zwracam się do Jarosława Kaczyńskiego: Twój brat wprowadził Polskę do strefy Schengen, a Ty nasz kraj z niej wyprowadzisz. Sprawisz, iż nasze dzieci będą stały na granicy po 17 godzin – stwierdził wicemarszałek Sejmu. 

- PiS zniszczyło politykę zagraniczną Polski, zerwano dobre relacje z Niemcami czy z Francją i rozpoczęto wojnę z Unią Europejską. Sojusznikami stały się konserwatywne, czy też faszystowskie, które obnosiły się ze swoimi pro-Putionwskimi poglądami – ocenił poseł Andrzej Szejna. Jego zdaniem nowy rząd będzie musiał „odbudować pozycję Polski na arenie międzynarodowej”.  

PiS konsekwentnie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej 

- PiS konsekwentnie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej. Dziś PiS stawia się po stronie Putina i przeciwko walczącym w Ukrainie żołnierzom, kiedy było im to było potrzebne to prezydent i premier stawali obok prezydenta Ukrainy i przypinali sobie ordery. Kiedy doszło do konfliktu, który sami spowodowali, ponieważ wpuścili do Polski niekontrolowaną ilość zboża, które zalało nasz rynek, to dziś robią z Ukrainy wroga – podkreślił. 

Jak przypomniał „ani minister Rau, ani minister Wawrzyk nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności za tych wszystkich, którzy zostali z polskimi wizami przyjęci i dziś grasują po Unii Europejskiej”. - Dziś paszport z polską wizą jest niebezpieczny – dodał. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023