fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Panie Jarosławie Kaczyński, wiemy czego się Pan boi najbardziej - współpracy opozycji. Opozycji, która po 15 października obejmie rząd i rozliczy Pana rządy, że wieloma urzędnikami z Pana nadania będzie interesować się niezależna prokuratura i niezależne sądy. Opozycji, która wspólnie wygra wybory i utworzy rząd.  

Lewica była zawsze za współpracą. Kiedy marszałek z PSL Marek Zgorzelski organizował spotkanie w sprawie Konstytucji - byliśmy tam. Cieszyliśmy się, jak na zaproszenie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i Lewicy odbyła się rocznica wejścia Polski do NATO, pojawiła się cała opozycja.  

Dzisiaj z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Donalda Tuska na Marsz Miliona Serc. Dziękujemy. Będziemy tam jako podmiot, jako twarda siła.  

Wiecie, że ja, Robert Biedroń i całe moje środowisko namawialiśmy do tego, żeby podpisać jeszcze przed wyborami umowę o współpracy, aby pokazać ludziom, że jesteśmy w stanie współpracować. Aby dać ludziom poczucie, że bez względu na to na kogo będą głosowali - Lewicę, Trzecią Drogę, Koalicję Obywatelską - ich głos nie zostanie stracony. Wierzymy, że w Sejmie opozycja przejmie władzę tylko wtedy, kiedy te trzy struktury będą ze sobą współpracować i znajdą się w parlamencie. Pamiętamy taki czas, że jednej ze struktur zabrakło i władzę przejął PiS.  

Na dwa tygodnie przed wyborami musimy pokazać, że wygramy!  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu 
Kielce, 27 września 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023