fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W zeszłym tygodniu spotkałam się z przedstawicielami OBWE, którzy monitorują wybory na całym świecie. Teraz są w Polsce i są zaniepokojeni tym, ja one są organizowane i jak zmieniano przepisy wyborcze, a stało się to krócej niż 12 miesięcy przed wyborami. Są zaniepokojeni tym, że głosy, które są oddawane w komisjach zagranicznych, muszą być policzone w przeciągu 24 godzin, bo inaczej zostaną uznane za nieważne.  

Te wybory nie są sprawiedliwe ani równe. Nie chodzi mi o to, że głosy zostaną źle policzone, ponieważ my w komisjach wyborczych każde ugrupowanie opozycyjne będzie mieć swojego przedstawiciela. To będzie kilkanaście tysięcy osób w skali całego kraju, także z ramienia Lewicy. W sprawie monitorowania wyborów współpracujemy także z KOD-em. Tak więc będziemy mieć pieczę nad tym, aby ten proces przebiegał prawidłowo.  

Jednakże wszystko to co się dzieje przed aktem głosowania, jak finansowana jest kampania PiS-u i jak jest wspierana w sposób jawny, ale wymykający się przepisom wyborczym, przez spółki Skarbu Państwa, które puszczają oczko do wyborców. Tworzone są materiały czy spoty na rzecz Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie mówi tak np. Fundacja PGNiG, która nie wiem, dlaczego zainteresowała się wiekiem emerytalnym w Polsce i zajmuje w tej sprawie stanowisko, bo przecież nie jest w zakresie jej kompetencji. Ale robi to po to, aby wspomóc partię rządzącą, co nie powinno funkcjonować w demokratycznym państwie. To jest naginanie przepisów i falandyzacja prawa.  

Tylko wyborcy mogą to zmienić! Macie na to wpływ, możecie wybrać inną władzę, która nie będzie wykorzystywać spółek Skarbu Państwa w kampanii wyborczej, będzie bronić demokracji i przywróci praworządność. Idźcie na wybory i głosujcie na Lewicę.  

Anna-Maria Żukowska, posłanka
Cieszyn, 4 października 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023