fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Blisko 20 lat temu na pograniczu Polski, Czech i Słowacji wspólnie założyliśmy partnerstwo EURES T Beskidy. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi mieszka w jednym kraju, ale pracuje w innym. Dwa lata temu podjęto pierwszy zamach na przepływ pracowników transgranicznych, zamykając granicę z Czecham. Kilkanaście tysięcy rodzin zostało odciętych od swoich bliskich albo pozbawionych możliwości dojazdu do pracy. W tym czasie, po mojej interwencji w Sejmie, premier Morawiecki odmówił pomocy pracownikom transgranicznym. Włączyli się w to samorządowcy, marszałek województwa śląskiego oraz marszałek województwa morawsko-śląskiego i udało się tę granicę odblokować.  

Dzisiaj w nocy został dokonany kolejny zamach na pracowników transgranicznych, tym razem pracujących na Słowacji. Zamknięto granicę i wprowadzono kontrolę, zablokowano ruch turystyczny. Od dzisiaj nielegalne jest przekraczanie przejść turystycznych, od dzisiaj będzie to złamanie prawa. Na Śląsku Cieszyńskim obawiamy się, że kolejnym krokiem będzie zablokowanie granicy polsko-czeskiej, a następnie wyprowadzenie nas ze Strefy Schengen.  

Jestem pełen obaw i dlatego apeluję, aby 15 października iść na wybory, aby zatrzymać tę chorą narracje PiS-u i zatrzymać Polskę w Unii Europejskiej oraz w Strefie Schengen.  

Przemysław Koperski, poseł
Cieszyn, 4 października 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023