fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Składam akt oskarżenia wobec PiS. Oskarżam Was o to, że okłamujecie ludzi w trakcie kampanii wyborczej i zabieracie możliwość równego startu. Oskarżam przedstawicieli spółek Skarbu Państwa o dwie rzeczy. Po pierwsze, spółki te zajęły się kampanią wyborczą i finansują z pieniędzy państwowych elementy programowe PiS-u oraz nagłaśniają najważniejsze elementy programu tej partii. Nie po to jesteście, żeby wbrew interesom własnych spółek brać udział w kampanii wyborczej. Oskarżam osoby, które kierują tymi spółkami. Po pierwsze, wygrywaliście konkursy, które były znaczone, a teraz będąc członkami zarządów wpłacacie ogromne pieniądze na konta ludzi, którzy kandydują z PiS. Uważam, że w ten sposób wyprowadzacie środki finansowe ze spółek Skarbu Państwa. Przypominam panu Kaczyńskiemu, że 8 lat temu dochodził do władzy na krytyce takich zachowań. To co robicie jest nieuczciwe. 

Oskarżam wszystkie resorty o pokazywanie ministrów jako dobroczyńców naszego narodu, na bilbordach, reklamach telewizyjnych. Mam dla ministrów taką propozycję: płaćcie za to sami, z własnych kieszeni.  

Ja wiem, że przegracie i Wy czujecie, że przegracie. Pamiętajcie, że 16 października Polska będzie nadal żyła i nie uczcie ludzi oszukaństwa, że można na skróty dojść do władzy.  

Oskarżam telewizję publiczną o absolutny udział, co nie jest nowością, po stronie jednej partii. Nie można stworzyć takich warunków i dawać przykładu na przyszłość. Przypominam telewizji publicznej, że jesteście własnością wszystkich obywateli i powinniście zachowywać się przyzwoicie. Czy wiecie co to jest przyzwoitość, etyka, moralność? Czy wiecie co to jest uczciwie prowadzona polityka? Nie wiecie!  

Nie róbcie z siebie na koniec złodziei idei, państwowych pieniędzy, ponieważ to źle wróży Polsce.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Bielsko-Biała, 4 października 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023