fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak i gen. Tomasz Piotrowski Dowódca Operacyjny podali się do dymisji. Swoje słowa kieruję do panów: Kaczyńskiego, Morawieckiego, Błaszczaka oraz do pana prezydenta Andrzeja Dudy.  

Jak śmiecie oszukiwać Polki i Polaków opowiadając o bezpieczeństwie Polski. Prawda wyszła na jaw. Panie ministrze Błaszczak może Pan nie wie, ale za granicą jest wojna, na Bliskim Wschodzie rozpoczęła się wojna, a Wy w trakcie obecnej kampanii mówiliście, że Polska jest absolutnie bezpieczna, struktury wojskowe działają, jesteśmy przygotowani na każdą sytuację. I nagle dwóch najważniejszych wojskowych podaje się do dymisji. Czy Pan to słyszy Panie ministrze Błaszczak, czy słyszycie całą swoją obłudę i wszystkie kłamstwa? Ile jeszcze możecie wciskać rodakom ten idiotyczny kit?  

Nie jesteście w stanie zarządzać armią, prowadzić spraw, aby nie było konfliktów i to w momencie, kiedy sytuacja międzynarodowa, jeżeli chodzi o pokój jest zagrożona. Panie ministrze obrony narodowej, zamiast roznosić swoje ulotki wyborcze, powinien Pan podać się do dymisji. To nie jest już kwestia odpowiedzialności, ale kwestia honoru. Pani ministrze Błaszczak, czy ma Pan honor? Czy Pan widzi, że dwóch najważniejszych generałów zrezygnowało odchodzi, ponieważ nie chce z Panem pracować? Czy Pan dostrzega, że ludzie z Pana branży źle Pana oceniają? Czy na koniec chociaż raz powinien się Pan zachować rozsądnie i honorowo?  

Nie będą wzywał do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, ponieważ wiem, że prezydent nie zauważy tego co się stało i jej nie zwoła. Ona powinna się zebrać, ale przecież prezydent wie jaka jest sytuacja w wojsku i on w ogóle na to nie reaguje.  

Dlaczego tego prezydent tego nie zrobi? Ponieważ byłoby to przyznanie, że jest jakiś problem. Jaki? Z dwoma najwyższymi dowódcami. A po co przed wyborami zwoływać RBN i się przyznawać, że wojsko, którym głowa państwa też się zajmuje, jest w nieładzie.  

To byłoby przyznanie się do tego, że PiS mówi o bezpieczeństwie, ale tego bezpieczeństwa narodowi nie daje. To byłoby 2-3 punkty mniej dla PiS-u. To się liczy dla panów Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudy, przecież oni mają nasze bezpieczeństwo w …. w nosie. Dzień i noc mówić, że Polska jest bezpieczna i nagle nie ma dwóch generałów, nastąpiła kapitulacja hasła wyborczego PiS „Bezpieczna Polska”.  

Będziemy się domagać w tej sprawie wyjaśnień, tak i w sprawie rakiet, które wlatują w polską przestrzeń powietrzną. Poczekajmy czterech dni do wyborów, które zostaną wygrane przez opozycję i wtedy będziemy rozliczali.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu 
Wrocław, 10 października 2023 r. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023