fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Nie będę się dzisiaj zajmował PiS-em, ale powiem Wam, dlaczego warto zagłosować na Lewicę - bo my dowozimy! Lewica dowiozła wejście Polski do Unii Europejskiej, dowiozła Konstytucję, której wszyscy bronią; wreszcie najlepszego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.  

Kiedy my mówimy, że mieszkanie jest prawe, a nie towarem – to my wierzymy w to co mówimy. Wiemy, że młodzi ludzie nie wezmą kredytu, ponieważ nie mają zdolności kredytowej. Wiemy też, że wszystkie obecne rozwiązania, które są proponowane przez PiS i PO powodują wzrost cen mieszkań. Wiem, że jakby mieszkania budowało państwo oraz samorządy to byłby tanie mieszkania na wynajem i ludziom byłoby lepiej. Różne partie zachwyciły się hasłem: mieszkanie prawem, a nie towarem. Czy dzisiaj słyszycie takie głosy? A my mówimy: chcemy to dowieźć, będziemy w nowym rządzie po to, aby tego dopilnować. 

Mówiliśmy też, że ludzie w Polsce za dużo pracują, zachrzaniają od rana do wieczora. Opowiadałem o swoim życiu, jak pracowałem przez 16 godzin na dobę i nie pamiętam w tej chwili twarzy moich dzieci, jak były mała. Dziś mówię młodemu pokoleniu, że najważniejszą sprawą dla człowieka jest rodzina i dzieci. Długa praca może i daje pieniądze, ale w drugiej części swojego życia człowiek uświadamia sobie, że coś go ominęło i przeszło obok. A pamiętacie jak liderzy innych partii opozycyjnych mówili: a może będzie czterodniowy tydzień pracy? Czy ktoś to dalej mówi? A my głosimy: 35-godzinny pracy, tak jest we Francji, to można zrobić. Życie nie składa się tylko i wyłącznie z pracy, ono składa się też z uśmiechu, przytulania i chodzenia do parku, teatru, czy kawiarni.  

Głosujcie na Lewicę, ponieważ my dowozimy i będziemy gwarantem w przyszłym rządzie wszelkich spraw socjalnych. Mówię do elektoratu PiS: my elektorat PiS-u bardzo szanujemy, nie zgadzamy się z polityką rządu PiS, z Kaczyńskim czy Morawieckim. Ludziom, którzy szukają rozwiązań socjalnych mówimy twardo: nikt Wam nie zabierze niczego co zostało Wam dane, jako partia socjalna jesteśmy gwarantem wszystkich tych spraw. Nie bójcie się lokować swoich uczuć w innych od PiS partiach, a dokładnie w Lewicy.  

Zobaczcie, nie mówię niczego złego o innych i nikogo nie obrażam. Twierdzę jedynie, że jest szansa na to, żeby nasza przyszłość była zbudowana na zdrowych, ludzkich i tolerancyjnych zasadach. To co mam za złe obecnej władzy to to, że skłóciła społeczeństwo, że przy stole wigilijnym czy wielkanocny rodzina się ze sobą kłóci. To nie ma sensu, ludzie powinni być ze sobą i wiedzieć, że są rodziną.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu 
Chełm, 12 października 2023 r. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023