fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

My nie dzielimy skóry na niedźwiedziu, więc nie będziemy opowiadać kto będzie kim w jakim ministerstwie. My chcemy wygrać z PiS-em i Konfederacją, aby móc o tym rozmawiać, ale od poniedziałku. Wierzę, że tak będzie.

Jakie są punkty styczne? To jest moja dziedzina, czyli praworządność. Lewica wraz z klubem Koalicji Obywatelskiej złożyliśmy projekt ustawy autorstwa Stowarzyszenia Iustitia.

Inne sprawy jak odpolitycznienie mediów publicznych, to kolejna sprawa, za którą zabierzemy się zaraz po wyborach. Dalej odczarkowienie szkoły, tutaj był Pakt dla Edukacji, to jest niekontrowersyjna sprawa. Odblokowanie KPO i odbudowanie pozycji Polski w Unii Europejskiej i na świecie. Dyplomacja za Kaczyńskiego leży, co pokazują wszelkie kłótnie z innymi państwami. To są wszystkie sprawy związane z transformacją energetyczną, z ekologią, z tym, że trzeba chronić przyrodę.

Koalicja wymaga konsensusu, ale mamy swoje priorytety, np. budowa mieszkań na tani wynajem. To jest problem, który dotyczy ogromnej liczby młodych ludzi, tak więc wszystkie partie czują, że jest problem, który trzeba zacząć rozwiązywać natychmiast.

Anna-Maria Żukowska, posłanka
Warszawa, 13 października 2023 r.

 

drzewo 131023

Całkowicie wyłączymy lasy obejmujące co najmniej 6% powierzchni kraju – nie licząc parków narodowych – z wycinki drzew

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023