fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W tych wyborach walczymy o demokrację i ona działa wtedy, kiedy każda grupa ma swoją reprezentację. Lewica jest po to, aby być reprezentacją ludzi pracy.

Dlatego zwracam się do 16 milionów pracujących Polek i Polaków: zagłosujcie na Lewicę, aby była Waszym głosem w Sejmie. Byliśmy nim przez ostatnie 4 lata.

Zwracam się do wszystkich pracujących w sferze budżetowej – nauczycieli, pielęgniarek i urzędników: zagłosujcie na Lewicę, bo to ona będzie gwarancją w przyszłym rządzie i Sejmie skokowych, przynajmniej 20 procentowych podwyżek. Podwyżek, które się Państwu należą.

Zwracam się do młodych, którzy właśnie wchodzą na rynek pracy: głosujcie 15 października na Lewicę, ponieważ to my zawalczymy o to, abyście nie pracowali na umowę śmieciową, ale na porządnych umowach o pracę. Umowach, które dadzą szansę na urlop, na odpoczynek, na zwolnienie lekarskie, na którym chcemy zagwarantować 100 procent wynagrodzenia. Nie wolno karać za chorowanie.

Zwracam się do kobiet na rynku pracy: głosujcie na Lewicę, ponieważ to zwiększymy ochronę kobiet podczas urlopów macierzyńskich, aby już żadna kobieta po urlopie macierzyńskim nie zarabiała mniej od koleżanki, która się na to nie zdecydowała.

Zwracam się do związków zawodowych, z którymi staliśmy przez ostatnie lata. Byliśmy z Wami podczas strajku w Solarisie czy w Parocu, byliśmy z Wami podczas sporów zbiorowych, mediacji i referendum strajkowych. Chcemy być z Wami przez kolejne lata i walczyć o zwiększenie Waszej ochrony w zakładach pracy, o ułatwienia w zrzeszaniu się w związki zawodowe, aby dialog pomiędzy pracodawcami a związkami w końcu stał się proporcjonalny, w którym siła jednych i drugich jest zrównoważona.

Ludzie pracy głosujcie 15 października na Lewicę, ponieważ to my będziemy Waszym głosem w przyszłym Sejmie. Zawalczmy o demokrację i pełną reprezentację! Wiele ugrupowań chce reprezentować przedsiębiorców i wielkie korporacje, na tym też polega demokracja, ale Lewica jest właśnie po to, aby reprezentować pracowników i pracowniczki.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka
Warszawa, 13 października 2023 r.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023