fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Delegacja posłanek Lewicy spotkała się dziś z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie ustawy dotyczącej tabletki „dzień po".

- Przedstawiłyśmy panu prezydentowi wszelkie możliwe argumenty natury medycznej, natury społecznej, także natury politycznej – mówiła Anna-Maria Żukowska, przewodnicząca KP Lewica.

Nowelizacja Prawa farmaceutycznego, przewidującą dostępność tabletki „dzień po” bez recepty dla osób powyżej 15 lat, została przyjęta przez Senat bez poprawek 6 marca 2024 r. marca i obecnie czeka na decyzję prezydenta. Głowa państwa ma 21 dni na złożenie pod nią podpisu, zawetowanie lub też skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego.

- Ma czas do jutra i mamy nadzieję, że to spotkanie będzie spotkaniem, które oczywiście wpłynie na decyzję pana prezydenta w sposób pozytywny – podkreśliła.

 Bez względu na decyzję głowy państwa, zmiany i tak wejdą w życie, ministra zdrowia Izabela Leszczyna zadeklarowała, że niezależnie od tego, czy ustawa zostanie podpisana czy nie, to zmiana zostanie wprowadzona rozporządzeniem.

- Znacie nas i doskonale wiecie, że walkę o prawa kobiet, o dobrostan kobiet, mamy po prostu w sercach. I niezależnie od tego, co się dzieje, jak się dzieje, kiedy się dzieje - to o tych prawach kobiet zawsze mówimy głośno i wykorzystamy każdą godzinę, każdy dzień, aby o te prawa kobiet walczyć – mówiła po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wiceminister kultury Joana Scheuring-Wielgus.

W spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą udział wzięły posłanka Anna-Maria Żukowska, Paulina Matysiak, Wanda Nowicka, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Marcelina Zawisza.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023