fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

To jest historyczny dzień, dzień w którym pierwszy raz od 30. lat przeszły do drugiego czytania większością parlamentarną 3 projekty liberalizujące prawo do przerywania ciąży i jeden dekryminalizujący.

Powstanie komisji nadzwyczajnej ds. rozpatrywania tych wszystkich projektów, będzie okazją do dyskusji ze społeczeństwem obywatelskim, z kobietami, będzie zorganizowane wysłuchanie publiczne w tej sprawie i będziemy mogli pójść o krok dalej. Bardzo się cieszę, że będę miała zaszczyt reprezentować Lewicę w tej komisji.

Miło mi poinformować, że zostałam powołana na Wiceprzewodniczącą Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.

25 kobiet - w 27-osobowej komisji nadzwyczajnej.

Dziękuję kobietom, to wasza presja spowodowała, że dzisiaj jest ten historyczny DZIEŃ KOBIET.

12-ego kwietnia przyjęliśmy uchwałę o powołaniu Komisji Nadzwyczajnej ds. rozpatrywania wszystkich projektów liberalizujących prawo do przerywania ciąży.

Jest szansa na debatę obywatelską - debatę z kobietami. Będę dążyła jako Wiceprzewodnicząca tej komisji do wysłuchania obywatelskiego i zaproszę Was - drogie kobiety, dziewczyny, na posiedzenie. To wasze doświadczenie, wasze wybory są kluczowe w tej debacie.

Lewica dowozi obietnice. Prawa kobiet są kluczowym obszarem działań koalicji!

Anna-Maria Żukowska, przewodnicząca KP Lewica
Sejm, 12 kwietnia 2024 r.

aborcja 120424

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023