Polska potrzebuje polityki zrównoważonego rozwoju. Małe miejscowości wciąż czekają na swoją szansę. W Konstytucji RP zapisano zasadę zrównoważonego rozwoju całego kraju, a nie tylko metropolii. Mamy konkretne rozwiązania dotyczące małych i średnich miast, a które były wprowadzane przez polityczki i polityków Lewicy, którzy pełnili i pełnią funkcję prezydentów i burmistrzów.
Przykład Piły pokazuje, iż wiele z takich miejsc potrzebuje zwiększenia rangi instytucji już istniejących lub powołania nowych:
- szpitala z powiatowego do wojewódzkiego;
- awans szkoły wyższej do rangi centrum akademickiego;
- stworzenie publicznego radia w Pile.
Czy to w Pile, czy też Gnieźnie istnieje silna potrzeba odtworzenia lub powołania nowych połączeń komunikacyjnych, tak aby dzieci mogły dojeżdżać do szkoły, a dorośli do pracy. Niezbędne jest stworzenie takiego publicznego transportu, który będzie oferował autobus w każdej gminie oraz połączenie kolejowe w każdym powiecie. Co ważne, uczniowie i studenci powinni otrzymać bilety upoważniające do bezpłatnego przejazdu.
Jesteśmy przekonani, że zasada zrównoważonego rozwoju powoli na szybszy rozwój małych i średnich miast, a nie tylko metropolii.
Już jutro Lewicobus dotrze do Bydgoszczy, Torunia oraz Płocka.
Do zobaczenia!
Dariusz Sanderski, kandyduje z pozycji 1 w okręgu 38 Piła
Paulina Nowa, kandyduje z pozycji 1 w okręgu 37 Konin
Tadeusz Tomaszewski, kandyduje z pozycji 2 w okręgu 37 Konin