fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Lewica będzie inwestować w człowieka, będziemy budować żłobki, szkoły i szpitale; a do tych wszystkich miejsc będzie dojeżdżał autobus. To jest nasze zobowiązanie: w każdej gminie autobus, a w każdym powiecie pociąg. W 2019 roku w sercu Europy, nikt nie może być pozostawiony w tyle. Polki i Polacy po latach wyrzeczeń, zasługują na godne życie. Można w znakomitej harmonii i współpracy między rządem a samorządem inwestować w edukację i zdrowie, ale samorządowcy muszą mieć po stronie rządu partnera. Złotówka wydana na malucha w żłobku, to dobrze zainwestowane pieniądze. Złotówka wydana na nowy oddział w już istniejącym szpitalu, to dobrze zainwestowane pieniądze. Lewica będzie współpracować z samorządowcami lewicowymi, prawicowymi i tymi bezpartyjnymi.

konfa071019

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział: 

Sprawujący władzę po 1989 r. bardzo często zawodzili, zbyt mało inwestowano w człowieka lub te inwestycje były chybione. Zbyt często rządziły wskaźniki i wykresy. Zbyt często słyszeliśmy: „zmień pracę i weź kredyt”. Jarosław Kaczyński powiedział: „uwierzcie mi, a sprawię, że nie będziecie musieli zmieniać pracy, nie będziecie musieli brać kredytu”. I słowa ciałem się stały. W 2019 r., jeżeli ktoś nie musi brać kredytu lub zmieniać pracy, to znaczy, że posiada legitymację partyjną PiS i wszystko jest załatwiane. Niestety, cała reszta została z tyłu. Cała reszta, stała się gorszym sortem. I dlatego Lewica mówi: po 13 października, po erze budowy pomników, kościołów i strzelnic; napiszemy nowy rozdział dla Polski. Rozpoczniemy budowę: żłobków, szkół i szpitali; ponieważ tego w Polsce brakuje. Tylko 10% dzieci w Polsce ma dostęp do żłobka, a 70% gmin w naszym kraju nie posiada ani jednej tego typu placówki. Każdego dnia z mapy Polski znikają oddziały lub całe szpitale. To jest mapa hańby PiS-u, która codziennie powiększa się o kolejne szpitalne łóżko. Szkoły są przepełnione, a dzieci muszą uczyć się na kilka zmian. Na Pomorzu są takie gminy, gdzie dzieci wracają ze szkoły w z latarką w ręku. Lewica będzie inwestować w człowieka, będziemy budować żłobki, szkoły i szpitale; a do tych wszystkich miejsc będzie dojeżdżał autobus. To jest nasze zobowiązanie: w każdej gminie autobus, a w każdym powiecie pociąg. W 2019 roku w sercu Europy, nikt nie może być pozostawiony w tyle. Polki i Polacy po latach wyrzeczeń, zasługują na godne życie. 

Tomasz Trela podczas konferencji prasowej powiedział: 

Kiedy PiS podejmował decyzję o reformie edukacji i zamykało gimnazja, to w Łodzi szkoły się otwierały. Szkoła nr 149 i nowe klasy 1-3, teraz otwieramy kolejną placówkę na Olechowie. To pokazuje, że tam, gdzie rządzi lub współrządzi Lewica, tam można inwestować. Deklarujemy, że kiedy będzie ponosić odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za nasz kraj, to we współpracy z samorządowcami będziemy budować, a nie rujnować; będziemy modernizować, a nie deformować. Można w znakomitej harmonii i współpracy między rządem a samorządem budować nowe żłobki, przedszkola i szkoły; ale to my samorządowcy musimy mieć po drugiej stronie partnera. Partnera, który rozumie potrzeby Polek i Polaków. Dzisiaj najważniejsza jest edukacja oraz zdrowie. Złotówka wydana na malucha w żłobku, to dobrze zainwestowane pieniądze. Złotówka wydana na nowy oddział w już istniejącym szpitalu, to dobrze zainwestowane pieniądze. Lewica będzie współpracować z samorządowcami lewicowymi, prawicowymi i tymi bezpartyjnymi. Samorząd nie ma barw politycznych. Od 5 lat współrządzimy Łodzią, pokazujemy, że miasto może się zmieniać, pokazujemy rzeczy, o których w innych miastach w Polsce nawet się nie marzy. W Łodzi mamy miejski program in vitro, czy też edukację seksualną w szkołach. 13 października warto zagłosować na kandydatki i kandydatów Lewicy, ponieważ to jest dobra inwestycja w przyszłość. 

konfa071019a

Hanna Gill-Piątek podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Lewica poradzi sobie z takim problemem jak mieszkalnictwo. Powołamy publicznego dewelopera, który wybuduje milion mieszkań. To dla nas priorytet. Myślimy też o seniorach, bo nikogo lewica nie zostawia za burtą. Jako ekspertka samorządowa pracowałam przy rewitalizacji Łodzi. Często spotykałam się z „więzieniami czwartego piętra”, seniorami, którzy są uwięzieni w swoich mieszkaniach. Ci seniorzy nie mogą zejść, nie mogą zrobić zakupów i są odcięci od świata. Wpadają w depresję i izolację. Nie możemy ich zostawić samych sobie. Będzie program socjalny mieszkań specjalnych dla seniorów. Pilotaż przeprowadzimy w Łodzi, bo Łódź to miasto starzejące się. Program „Mieszkanie Plus” to krach. Lewica wie, jak to zrobić. Możecie na nas liczyć. 

Michał Kwiatkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Zdrowie, edukacja i polityka mieszkaniowa – to priorytety dla Lewicy. Ale o edukacji nie będę mówił, bo szlag mnie trafia. Jestem ojcem dwójki dzieci. Nie chcę przed Państwem o tej deformie przeklinać. to Bizancjum. Limuzyn rządowych jest więcej niż karetek pogotowia. Szpitale w Polsce są w fatalnym i opłakanym stanie. Mapa Polski z zamkniętymi oddziałami świeci na czerwono. Kobiety nie mają, gdzie urodzić, bo porodówka jest 70 kilometrów dalej. Anestezjolodzy, pediatrzy, ginekolodzy uciekają za granicę, tam są po prostu lepiej traktowani. Lewica zwiększy PKB do 7 proc. Zaleca to WHO i dokonamy tego do 2020 roku. Chcesz zmian? Idź na wybory i pozwól Lewicy wrócić do sejmu! Zwyciężymy! 

Małgorzata Cudak-Niewiadomska podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Łódź to miasto kobiet, aktywnych zawodowo, które ciężko pracują. Lewica chce się troszczyć o los polskich kobiet, dlatego chcemy, aby opieka żłobkowa była cywilizowanym standardem. Nie może być tak, że kobieta nie może wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy, ponieważ nie ma zapewnionej opieki żłobkowej nad dzieckiem. Dziś tylko 10% dzieci ma zapewnioną taką opiekę. Potrzebna jest współpraca rządu z samorządem, dlatego już dzisiaj zapewniamy, że nasza silna reprezentacja w Sejmie i Senacie spowoduje, iż w ciągu 4 lat liczba miejsc w polskich żłobkach zwiększy się o 200 tysięcy.  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023