fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Jesteśmy właściwą alternatywą dla rządów PiS, mamy jasne stanowisko w sprawach praw kobiet, seniorów, czy też ochrony zdrowia. Czy Grzegorz Schetyna, Paweł Poncyliusz, Małgorzata Kidawa-Błońskia poprą projekt liberalizujący prawo aborcyjne?Polska jest krajem, który nie pozwala, aby kobiety miały prawo do europejskich standardów bezpiecznego przerywania ciąży. Polki muszą wyjeżdżać za granicę: na Słowację, do Czechy i Niemiec, gdzie mogą przeprowadzić bezpieczny zabieg.Lewica to jedyny komitet,który nie mówi “nie wiem”, tylko mówi jasno i wyraźnie - zwrócimy Wam prawo o decydowania o sobie samej.

Marcelina Zawisza podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Polska jest krajem, który nie pozwala, aby kobiety miały prawo do europejskich standardów bezpiecznego przerywania ciąży. Polki muszą wyjeżdżać za granicę: na Słowację, do Czechy i Niemiec, gdzie mogą przeprowadzić bezpieczny zabieg. Dzieje się tak, ponieważ Polska nie pozwala decydować im o sobie i swojej przyszłości. To się zmieni!  

Paulina Piechna-Więckiewicz podczas konferencji prasowej powiedziała:

Ostatnie 4 lata to ciągła walka moja i moich przyjaciółek o podstawowe prawa kobiet. Wczoraj minister Jarosław Sellin powiedział, że należałoby wykreślić z ustawy zapis o możliwości usunięcia ciąży przy nieuleczalnych chorobach i zmianach płodu. Nasz komitet jest w stanie zapewnić, że projekt złagodzenia prawa aborcyjnego zostanie złożony w następnej kadencji. Pamiętam „Czarny Protest” - mieszkanki miast, miasteczek i wsi mówiły jednym głosem - nie chcą być zmuszane do ciąży. Prezes Kaczyński wraz z Kościołem chciał odebrać nam podstawowe prawa. Nie ma bardziej podstawowych praw niż decydowanie o sobie, o swoim ciele, życiu i zdrowiu. Mam nadzieję, że kobiety w przyszłości nie będą karane za poronienie. Takie coś dzieje się w różnych miejscach na świecie. Lewica to jedyny komitet, który nie mówi “nie wiem”, tylko mówi jasno i wyraźnie - zwrócimy Wam prawo o decydowania o sobie samej. 

Agieszka Dziemianowicz-Bąk podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Lewica chce pełni praw kobiet, także o tym, czy i kiedy zostaną matkami. Lewica nie rzuca słów na wiatr. Mówi o konkretach. Chcę zaprosić wszystkie polityczki bez względu na barwy polityczne, bo my, kobiety musimy trzymać się razem. Musimy sprawić, żeby jedyny komitet, który mówi tak jasno w kwestii prawa wyboru został jak najliczniej wybrany. Posłanką, która zawsze będzie stała po stronie praw kobiet będzie Anna-Maria Żukowska, Paulina Piechna-Więckiewicz, Marcelina Zawisza. Ale jak z będzie z Koalicją Obywatelską? Chcę zwrócić się z prośbą do Grzegorza Schetyny, do Pawła Poncyliusza, do Małgorzaty Kidawy-Błońskie - czy poprzecie projekt liberalizujący prawo aborcyjne? Czy chcecie, żeby Polki miały takie same prawa jak Szwedki, Francuzki? Czy chcecie zagłosować na jedną z prawic, czy też komitet, który będzie zabiegał o pełnię praw kobiet, czyli Lewicę? 

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział: 

Jesteśmy w wyjątkowym mieście, w którym kobiety dają przykład jak zwyciężać mamy. Artykuł zapisany w Konstytucji o równości kobiet i mężczyzn, będzie wprowadzony w życie. Prawo wyboru będzie jednym z kluczowych rzeczy, nad którymi będziemy dyskutować w przyszłej kadencji. Podczas każdego posiedzenia będziemy sumieniem tych, którzy doprowadzili do piekła kobiet. Będziemy przypominali, że kobiety muszą wychodzić na ulicę, bo fanatyczni politycy z księżmi za rękę próbują zabrać kobietom podstawowe prawa. Kobiety mają równe prawa i nie zawahają się ich użyć. Nieważne, czy będą chcieli zatrzymać ich panowie w garniturach, czy sutannach. To się nie uda, drodzy panowie. Konstytucja RP powinna być realizowana od artykułu pierwszego do ostatniego. Umówiliśmy się w Konstytucji na równość kobiet i mężczyzn oraz bezpłatną opiekę zdrowotną. W Kielcach Lewica wyjątkowo obrodziła w odważne i wyjątkowe kobiety. Jest Paulina Piechna-Więckiewicz, Małgorzata Marenin, czy też Iwona Wielgus. Lista lewicowa jest różnorodna i jesteśmy z tego bardzo dumni. Połączyliśmy trzy pokolenia w naszej lewicowej wierze. To nasza siła i dostajemy coraz większe zaufanie W przypadku kobiet i całej lewicy, ważne, żeby o równość naszą i waszą walczyły trzy pokolenia. Nikt nie pozostał z tyłu. Kiedyś się dzieliliśmy, a tu jednak Lewica jest w stanie stanąć razem i budować wspólnotę. Idziemy do przodu, bez animozji. Mam nadzieję, że wynik wyborczy będzie równie mądry, jak nasza decyzja. W czasach PiS jakakolwiek wolność jest na wagę złota. Wywalczenie kawałka wolności w prawach obywatelskich będzie czymś wspaniałym. Wszystko, co dotyczy sfery praw człowieka jest dla nas bardzo ważne. Czy Kielce mają Mieszkanie+? Ile odbudowano zamków w Świętokrzyskim? Ile wybudowano mostów? Ile samochodów elektrycznych jest? Kolejne obietnice o obwodnicach to są kolejne ściemy. Nie ma autobusów, nie ma mieszkań, nie ma transportu kolejowego. Decyzje o cyrkach, w których występują zwierzęta nie powinny być zrzucane na samorządy. Zabronimy tresury cyrkowej zwierząt. Nikogo chyba nie śmieszy zwierzę przeskakujące przez płonącą obręcz. To tortura, nie rozrywka. Walczyliśmy z ubojem rytualnym, w następnej kadencji będziemy walczyć o dobrostan zwierząt. Powołamy Rzecznika Praw Zwierząt.  

Andrzej Szejna podczas konferencji prasowej powiedział:

Jesteśmy jedynym okręgiem wyborczym, gdzie na liście jest więcej kobiet, jest 16 kandydatek i 15 kandydatów. I zawsze podkreślam, że nie jest to kwestia liczba ilościowa, ale jakościowa. Dziękuję wszystkim paniom, iż zdecydowały się kandydować i wspierać oraz walczyć o nasze poglądy. Czujemy się jako mężczyźni wyróżnieni, że możemy być w tak wspaniałym towarzystwie. Wszystkie nasze propozycje programowe są bardzo dobrze przemyślane, a w trakcie naszej nieobecności w parlamencie nauczyliśmy się pokory wobec wyborców. Nauczyliśmy się pokory wobec samych siebie i połączyliśmy nasze siły dla dobra Polski. Lewica jest właściwą alternatywą dla rządów PiS. Alternatywą europejską, walczącą o prawa kobiet, o prawa dzieci, o prawa obywatelskie. Bronimy też Konstytucji. I to nie jest tak, że jak ktoś jest człowiekiem lewicy, to jest też antykościelny. Lewica broni praw wszystkich: ateisty, czy też osobę wierzącą, bez względu na to jaką wiarę wyznaje. Jesteśmy za tym, aby wszyscy w tym kraju czuli się równi. Ma to również wymiar ekonomiczny, nie może żaden emeryt otrzymywać poniżej 1600 zł na rękę. Nie może być tak, że nie ma autobusu, który zawiezie do większego ośrodka, aby pójść do kina, czy też na kawę. Nie może być tak, że ktoś wychodzi z apteki bez leków, ponieważ nie ma pieniędzy na lekarstwa. Lewica mówi jasno, leki na receptę nie mogą kosztować więcej niż 5 złotych, a dla emerytów, rencistów, dzieci, kobiet w ciąży, dla osób po przeszczepach lekarstwa na receptę będą bezpłatne.   

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023