fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Apelujemy o zwołanie połączonych Komisji Zdrowia oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, aby dowiedzieć się jakie działania podejmuje rząd w zakresie ochrony przez koronawirusem. Gdyby doszło w Polsce do zachorowań, potrzebne będzie współdziałanie wszystkich sił politycznych. My, jako część opozycji, taką wolę współpracy deklarujemy już dziś

Marcelina Zawisza podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Dwa tygodnie temu podczas posiedzenia Komisji Zdrowia mieliśmy okazję porozmawiaćz rządem na temat koronawirusa, jednakże od tych dwóch tygodni jako opozycja nie mamy żadnych nowych informacji w tej sprawie. Apelujemy, aby zachować spokój i przestrzegać zalecań inspekcji sanitarnych i sanepidu, słuchać i realizować ich komunikaty. Prosimy nie podróżować do Włoch, myć ręce i dbać o higienę, aby ograniczyć możliwość zarażenia tym wirusem. Apelujemy do rządu o wykorzystanie publicznej telewizji i radia do informowania Polaków o tym, jak można uniknąć zarażenia się koronawirusem. Potrzebujemy w tej sprawie jednego głosu i transparentności. Apeluję do rządu o transparentność, a do opozycji o to, abyśmy zaczęli mówić jednym głosem. Potrzebujemy pewności, że państwo zrobiło wszystko, aby przygotować się na przyjęcie koronawirusa oraz do tego, by obywatele czuli się bezpiecznie. 

Wiemy, że wirus do Polski przyjdzie i chcemy usłyszeć, jak jesteśmy na to przygotowani. Niestety rząd nam takich informacji nie przekazuje, ale podejmiemy odpowiednie kroki. 

Dariusz Wieczorek podczas konferencji prasowej powiedział: 

Nie chcemy wzbudzać niepotrzebnej paniki, ale koronawirus będzie dotyczyć zarówno koalicji rządzącej, jak i opozycji. Dlatego też oczekujemy uczciwej informacji od rządu, jak jesteśmy przygotowani, aby przeciwdziałać ewentualnym zakażeniom. Związku z tym proponujemy zwołać w trybie pilnym wspólne posiedzenie Komisji Zdrowia oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Chcemy dowiedzieć się o przygotowaniach, planach oraz dowiedzieć się, czy należy zabezpieczyć dodatkowe środki, które pomogą w walce z rozprzestrzenianiem się tego wirusa. Chcemy, aby to wspólne posiedzenie komisji odbyło się w pierwszym możliwym terminie, w tym lub na początku przyszłego tygodnia.  

Zdzisław Wolski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Koronawirus jest na razie niewielkim problemem dla Polski, ale musimy być przygotowani, że problem zacznie się również w naszym kraju. Gdyby doszło w Polsce do zachorowań, pojawienia się nosicieli wirusa, wtedy będzie potrzebne współdziałanie wszystkich sił politycznych. My, jako część opozycji, to deklarujemy. Potrzebna będzie też współpraca wszystkich resortów oraz konieczne jest właściwe przygotowanie sanepidu, służby zdrowa oraz pełne oprzyrządowanie prawne szefa MSWiA, pomagające podejmować decyzje np. o zakazie lotów czy podróżowania. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023