fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Podpisaniu ustawy o 13. emeryturze towarzyszyła wielka feta, która przypominała wyborcząkonwencję. Prezydent Andrzej Duda w ciągu swojej kadencji podpisał już ponad 1000 ustaw, ale wcześniej nie przyszło mu do głowy organizować podobną fetę. Dlatego chcemy się zapytać: panie prezydencie kto za to zapłacił? Składamy wniosek o udostępnienie informacji publicznej, który złożymy w Kancelarii Prezydenta RP i oczekujemy pełnej informacji, ile wczorajsze wydarzenie w Żyrardowie kosztowało? Polki i Polacy powinni wiedzieć, kto za to zapłacił i na jakich zasadach jest finansowana kampania Andrzeja Dudy.

Tomasz Trela podczas konferencji prasowej powiedział: 

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o 13. emeryturze i to nie jest dziwnego, ponieważ większość parlamentu, w tym i Lewica za tą ustawą zagłosowała. 13. emerytura to nie jest idealne rozwiązanie, ale każde działanie, które pomaga seniorom jest godne wsparcia. Nas zastanawia, ale i bulwersuje fakt, w jakich okolicznościach ten prezydencki podpis został złożony. Przez ostatnie 5 lat trudno szukać tak wielkiej fety, z telebimami i pięknie wystrojoną salą - a tak to wczoraj wyglądało. Wszystko było zaaranżowane jak na konwencji wyborczej. Dlatego chcemy się zapytać: panie prezydencie kto za to zapłacił? Czy koszty poniosła Kancelaria Prezydenta i jest to element kampanii wyborczej, czy za to zapłacił komitet wyborczy Andrzeja Dudy jako element kampanii prezydenckiej? To jest fundamentalna sprawa! Te kilkadziesiąt tysięcy - a taki był pewnie koszt tej imprezy - można przecież było przeznaczyć na inny cel, a nie na polityczny splendor.  

Dzisiaj występujemy z wnioskiem o dostęp do informacji publicznej, który złożymy w Kancelarii Prezydenta RP i oczekujemy pełnej informacji, ile wczorajsze wydarzenie w Żyrardowie kosztowało? Polki i Polacy powinni wiedzieć, kto za to zapłacił i na jakich zasadach jest finansowana kampania Andrzeja Dudy. Są jasne i precyzyjne przepisy, które mówią o finansowaniu kampanii wyborczej, a Kancelaria Prezydenta nie może finansować kampanii urzędującej głowy państwa. Oczekujemy od prezydenta Andrzeja Dudy szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie. 

Dariusz Standerski konferencji prasowej powiedział: 

Prezydent Andrzej Duda w ciągu swojej kadencji podpisał już ponad 1000 ustaw, ale wcześniej nie przyszło mu do głowy organizować podobną fetę. Nie zrobił tego: gdy podpisywał ustawę represyjną, która odbierała emerytury tysiącom funkcjonariuszy i funkcjonariuszek mundurowych; gdy podpisywał ustawy niszczące praworządność, jak ta o Trybunale Konstytucyjnym; gdy podpisywał ustawę dyscyplinującą sędziów. Zatem urzędujący prezydent dzieli ustawy na te, które są wygodne i te niewygodne, a także na te wygodne dla PiS-u oraz te nie warte pokazania. Wszyscy pamiętają wspaniałą imprezę w Żyrardowie, ale nikt nie pamięta uroczystości ślubowania sędziów TK pani Krystyny Pawłowicz i pana Stanisława Piotrowicza. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023