fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Nikt nie mówi o tym, że wybory w ogóle nie powinny być przeprowadzone - one się odbędą, ale wtedy, kiedy będzie to bezpieczne. Lewica przedstawiła kalendarz polityczny, zgodnie z którym wybory mogłyby zostać zorganizowane prawdopodobnie na jesieni tego roku. Naszym zdaniem, majowy termin jest niemożliwy do zrealizowania.

W chwili próby to państwo bierze odpowiedzialność za obywatela. Nie możemy mówić, że kapitalizm wszystko załatwi. Nie załatwi. Dzisiaj, jeżeli państwo nie weźmie odpowiedzialności, Polska będzie się pogrążała w biedzie. Lewica przygotowała plan dla Polski. Wśród propozycji jest na przykład taka, że każda osoba, która straciła pracę i każda osoba, która była na samozatrudnieniu i musiała zamknąć działalność, do czasu zakończenia stanu wyjątkowego będzie otrzymywała wynagrodzenie kryzysowe. 

Na programy, które do tej pory realizowaliśmy, nie będzie nas stać. Musimy zrezygnować z zakupu samolotów F-35. Nie będzie pieniędzy na Centralny Port Komunikacyjny, ale muszą być pieniądze dla ludzi. Dziś najważniejszy jest człowiek, najważniejsze jest, by miał z czego żyć.

 

Audycja "Sygnały Dnia", Radiowa Jedynka.

Przeowdniczący Klubu Lewicy, Krzysztof Gawkowski. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023