fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W ostatni weekend Andrzej Duda wezwał swoich rywali, żeby się jasno opowiedzieli w sprawie prywatyzacji szpitali, jakby zapominając, że kilka tygodni temu sam podpisał ustawę, która to umożliwiaTzw. ustawa covidowa w art.59 posiada groźna przepisy, które na kilometr śmierdzą lobbingiem i umożliwiają komercjalizację publicznych zakładów opieki zdrowotnejTen skandaliczny przepis pojawił się bez realnej debaty w Sejmie, nie było dyskusji na komisji ani na posiedzeniu plenarnym.

My również mamy proste pytanie do PiS-u i Andrzeja Dudy: czy naprawdę jesteście przeciwko komercjalizacji i prywatyzacji szpitaliJeżeli tak jest, to najbliższym posiedzeniu Sejmu przyjmijmy ustawę Lewicy, która zabezpieczy polskie szpitale przed komercjalizacją i prywatyzacją.

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział: 

Prezydent Andrzej Duda wezwał rywali, żeby się jasno opowiedzieli w sprawie prywatyzacji szpitali. Lewica zawsze miała jasne zdanie: byliśmy i jesteśmy przeciwko. To Andrzej Duda podpisał ustawę umożliwiającą taką prywatyzację. Od lat słyszeliśmy jak mantrę ze strony prawicy, że prywatyzacja podniesie jakość usług. Pandemia koronawirusa pokazała, że nie jest to prawda. To w publicznych szpitalach bohatersko walczy się z koronawirusem. Ochrona zdrowia musi dostać zastrzyk finansowy, po to, żeby szpitale mogły dobrze funkcjonować, a pielęgniarki, lekarze i pozostały personel mógł godnie żyć. Panie prezydencie, ja i Lewica, jesteśmy przeciwko komercjalizacji i prywatyzacji szpitali. To pan umożliwił taką prywatyzację, podpisując Tarcza Antykryzysowa 2.0. Polska ochrona zdrowia musi w końcu spełniać standardy europejskie. Dofinansowanie ochrony zdrowia nie może być na tak niskim poziomie, że z krajów UE tylko Rumunia niższe. 

Adrian Zandberg podczaskonferencji prasowej powiedział:  

W weekend usłyszeliśmy, że prezydent Andrzej Duda jest przeciwko prywatyzacji i komercjalizacji szpitali. Mówimy więc prezydentowi oraz PiS-owi sprawdzam i pozwolimy im naprawić im to co zepsuli, ponieważ kilka tygodni temu obóz władzy przepchnął tzw. ustawę “covidową”. Na późnym etapie prac nad nią, pojawiła się tzw. wrzutka - przepis, który na kilometr śmierdzi lobbingiem i przygotowywaniem sobie gruntu pod szybką prywatyzację bankrutujących szpitali. We wspomnianej ustawie wprowadzono przepis, który pozwala na zmianę formy organizacyjnej i prawnej publicznych zakładów opieki zdrowotnej, tym samym możliwe staje się zbycie ich akcji podmiotom prywatnym. Ten skandaliczny przepis pojawił się bez realnej debaty w Sejmie, nie było też dyskusji na komisji ani na posiedzeniu plenarnym. Usłyszeliśmy w ten weekend, iż Andrzej Duda jest przeciwko komercjalizacji szpitali, ja bym na miejscu prezydenta schował się do mysiej dziury i nie odzywał się w tym temacie, po tym jak złożył on podpis pod ustawą, która tę komercjalizację umożliwia.  

Dajemy szansę PiS-owi i Andrzejowi Dudzie na poprawę i kładziemy projekt ustawy, który wprowadza jedną prostą zmianę i wykreśla z art.59 te groźna zapisy. Nasz projekt to jest 0 kosztów i 100% ochrony przed komercjalizacją i prywatyzacją. Projekt Lewicy zabezpiecza polskie szpitale przed hienami, które chciałyby je za bezcen wykupić.  

My również mamy proste pytanie do PiS-u i Andrzeja Dudy: czy naprawdę jesteście przeciwko komercjalizacji i prywatyzacji? Jeżeli tak jest, to najbliższym posiedzeniu Sejmu przyjmijmy tę ustawę, która zabezpieczy polskie szpitale przed komercjalizacją. Przed PiS-em jest bardzo prosty test albo zagłosują za ustawą Lewicy albo ośmieszą Andrzeja Dudę i pokażą, że chodzą na pasku lobbystów, którzy już przygotowywują się do prywatyzowania szpitali w Polsce.  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023