fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Lewica złożyła projekt ustawy, któraunieważnia mandaty wystawione Polkom i Polakom za nienoszenie maseczek w czasie kwarantanny. Przez kilka ostatnich miesięcy, kiedy panowała epidemia koronawirusa i większość społeczeństwa stosowała się zakazów i nakazów oraz odizolowała się od tych, który mogliby być chorzy – rządzący niestosowali się do wyznaczonych przez siebie zasad.

Politycy PiS niestosowali się do wyznaczonych przez siebie zasad

Klub Parlamentarny Lewicy zgłasza dzisiaj projekt abolicji mandatowej. Szacuje się, że Polki i Polacy otrzymali mandaty - za nienoszenie masek - w wysokości kilkunastu milionów złotych.

PiS przyszło do władzy mówiąc, że chcą walczyć z elitami, dziś to ludzie PiS-u tworzą największą elitę i nie mają szacunku do ludzi. Dzisiejszej elicie mandatów nie wystawiano, a dla zwykłych ludzi mandaty były codziennością.

PiS po raz kolejny pokazał hipokryzję i po prostu się pogubił, ponieważ nie zadbał oto, żeby podstawy prawne znalazły się we właściwej ustawie. Okazuje się, że nakaz noszenia masek miał podstawę prawną, ale tylko wyłącznie w stosunku do osób, które są chora lub jest podejrzenie, iż zachorowały na koronawirusa.

Dzisiejsza propozycja to pierwszy krok, w następnym chcemy zaproponować abolicję dla tych, którzy zostali ukarani za protesty.

konfa010620a

Mandaty za nienoszenie maseczek

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział:

Przez kilka ostatnich miesięcy, kiedy panowała epidemia koronawirusa i większość społeczeństwa stosowała się zakazów i nakazów oraz odizolowała się od tych, który mogliby być chorzy – rządzący niestosowali się do wyznaczonych przez siebie zasad.

Prawo i Sprawiedliwość uchwaliło prawo, które pozwalało karać obywateli dużymi mandatami. Mandaty na początku wynosiły setki, następnie tysiące, a na końcu dziesiątki tysięcy złotych. Karano za np. niestosowanie się do rygoru masek. Ale kiedy politycy PiS-u tych masek nie nosili, to prawo dla nich było łaskawe.

Klub Parlamentarny Lewicy zgłasza dzisiaj projekt abolicji mandatowej. Szacuje się, że Polki i Polacy otrzymali mandaty w wysokości kilkunastu milionów złotych, za nienoszenie masek. Te pieniądze to de facto sponsorowanie PiS-u, to płacenie min. za brak skuteczności obozu władzy w organizacji wyborów. PiS w łatwą ręką wydał ponad 68 mln złotych na wybory prezydenckie, które się nie odbyły. To wszystko pokazuje, ja PiS traktuje zwykłych ludzi. PiS przyszło do władzy mówiąc, że chcą walczyć z elitami, dziś to ludzie PiS-u tworzą największą elitę i nie mają szacunku do ludzi. Dzisiejszej elicie mandatów nie wystawiano, a dla zwykłych ludzi mandaty były codziennością. Należy jak najszybciej wprowadzić w życie prawo, które zwolni z mandatów zwykłych ludzi i taką ustawę dzisiaj złożymy i chcemy, aby była procedowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Anulowanie mandatów za nienoszenie maseczek

Dariusz Standerski podczas konferencji prasowej powiedział:

PiS po raz kolejny pokazał hipokryzję i po prostu się pogubił, wlepiając mandaty za miliony złotych, nie zadbał oto, żeby podstawy prawne znalazły się w ustawie. Okazuje się, że nakaz noszenia masek miał podstawę prawną, ale tylko wyłącznie w stosunku do osób, które są chora lub jest podejrzenie, iż zachorowały na koronawirusa.

Miliony Polek i Polaków nie były zakażone, ani poddane kwarantannie, ale płaciły mandaty lub ich sprawy trafiły do sądu. Lewica składając ten projekt ustawy, naprawia błąd PiS-u i pomaga milionom ludzi, którzy bezprawnie otrzymali mandaty. Mandaty, które ponownie pokazały podział na PiS-owców, którzy nie płacą, a Polkami i Polakami, którzy muszą płacić, chociaż nie ma na to ustawy.

Andrzej Rozenek podczas konferencji prasowej powiedział:

PiS stworzył elity, które nie liczą się z prawem, ustanawianym przez nich samych. Dzisiejsza propozycja to pierwszy krok, w następnym chcemy zaproponować abolicję dla tych, którzy zostali ukarani za protesty: dla kobiet, które protestowały przed Sejmem; dla Pani z rowerem, złapanej przed PR3 i dla wielu innych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl