fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W związku z szeregiem wątpliwości związanych z procesem szczepień, minister Michał Dworczyk powinien złożyć oficjalną informację przez Sejmem oraz odpowiedzieć na potencjalne pytania ze strony posłów i posłanek. Domagamy się wiedzy na temat harmonogramu szczepień oraz przyczynach jego zmian. Koordynator systemu szczepień musi powiedzieć, dlaczego wszelkie dyspozycje wydawane są tylko ustnie.

Lewica domaga się również udziału przedstawicieli opozycji w posiedzeniach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w tej sprawie skierowany zostanie oficjalny wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podczas konferencji prasowej powiedziała:

Jako klub Lewicy domagamy się, żeby już na najbliższym posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk stawił się w Sejmie i złożył oficjalną informację przed wysoką izbą. W tym celu składamy marszałek Sejmu Elżbiety Witek wniosek o włączenie do porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu informacji ministra Dworczyka na temat procesu szczepień.

Chcemy, aby pełnomocnik rządu ds. szczepień odpowiedział, dlaczego wieczorny sztab 31 marca bez żadnej podstawy prawnej podjął decyzję o uruchomieniu szczepień dla 40-latków oraz dlaczego w niedziele są organizowane specjalne szczepienia biurowych pracowników Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Oczekujemy też odpowiedzi na pytania w sprawie wątpliwości dotyczących dystrybucji szczepionek i regionalizacji szczepień. Dzisiaj mamy do czynienia bardziej z narodową loterią szczepionek, a nie z Narodowych Programem Szczepień.

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział:

Lewica składa wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego, aby przedstawiciele opozycji mogli uczestniczyć w pracach rządowych zespołów zajmujących się walką z epidemią, przede wszystkim w posiedzeniach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Miejsce opozycji jest tam, gdzie możemy zgłaszać swojej propozycje. Lewica nie chce uczestniczyć w tych zespołach po to, żeby krytykować, Lewica chce patrzeć władzy na ręce i składać swoje propozycje. Nie chcemy być opozycją totalną. Będziemy protokołować wszystkie spotkania zespołów, do których zostaniemy dopuszczeni.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl