fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

W sprawie afery Daniela Obajtka opozycja połączyła siły! Posłowie Lewicy, Koalicji Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego powołali międzyklubowy Zespół Śledczy ds. Zbadania Legalności Działalności Publicznej Daniela Obajtka. 

W czwartek 15 kwietnia 2021 r. zespól przeanalizował dane dotyczące majątku prezesa Orlenu Daniela Obajtka, zdaniem parlamentarzystów zakupy prezesa największego koncernu paliwowego w Polsce nie miały pokrycia w dochodach. Posłowie pracujący nad tą sprawą wykonują pracę, którą obecnie powinny wykonywać instytucje publiczne, takie jak prokuratura. 

Wspominana analiza zostanie złożona do prokuratury i będzie stanowić uzupełnienie wniosku, który w sprawie majątku Daniela Obajtka złożyli już wcześniej posłowie: Sowa i Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej. Jednocześnie posłowie z Zespołu Śledczego wzywają Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro do wyjaśnienia sprawy majątku obecnego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. 

W skład zespołu z ramienia Lewicy weszli: Beata Maciejewska, Tomasz Trela oraz Arkadiusz Iwaniak, który objął w nim funkcję wiceprzewodniczącego.

Arkadiusz Iwaniak podczas konferencji prasowej powiedział:  

Mówimy tu o okresie, w którym pan Daniel Obajtek pełnił funkcję wójta Pcimia, a później szefa ARMiR-u. Z naszej analizy wynika jasno, że jego możliwości finansowe przekraczały jego wydatki. Prokuratura musi to zbadać.  

 

 

 

 

 
 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl