fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Wygrana w pierwszej turze Konrada Fijołka to knockout obecnej władzy i zapowiedź początku końca władzy Prawa i Sprawiedliwości. Wspólny kandydat Lewicy, KO, PSL oraz Polski 2050 pokazał, iż Zjednoczoną Prawicę można pokonać, tylko trzeba wiedzieć jak. Rytualny anty-PiS nie wystarczy. Wyborcy mają swój rozum. Ludzi interesują odpowiedzi na ich realne problemy, a nie partyjna wojna. Dlatego zwyciężył kandydat z konkretnym programem i jasną wizją rozwoju miasta z dokładnością do poszczególnych osiedli, a nie nominat władzy. 

Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa

Współpraca na opozycji procentuje. Ale musi to być współpraca oparta na warunkach partnerskich, a nie stawianie wszystkich innych pod ścianą. Wszyscy wspieraliśmy Konrada Fijołka, ale zwycięstwo to przede wszystkim zasługa lokalnego kandydata. 

Lewica jest gotowa do rozmów na opozycji o wspólnym programie dla Polski, o partnerskim traktowaniu siebie nawzajem. 

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział: 

Ten tydzień dobrze się zaczyna. Cieszę się, że w imieniu Lewicy możemy dzisiaj powiedzieć, że wygrała w Rzeszowie Polska.

Dzisiaj Rzeszów, jutro cała Polska! To ważne przesłanie dające nadzieję, to przesłanie, które wnosi dla wszystkich ludzi dobrej woli dużo optymizmu i dobrej energii. Nadziei, której często nam na opozycji często Polkom i Polakom brakowało, kiedy widzieliśmy jak Prawo i Sprawiedliwość niszczy Polskę, zwłaszcza kolejne instytucje, kiedy centralizuje samorząd, kiedy przygotowuje projekty, które mają na celu ograniczyć prawa obywatelskie, czy też nie radzi sobie z pandemią. 

To co wydarzyło się w Rzeszowie musi wydarzyć się w najbliższym czasie w całej Polsce. Mówimy, że wygrała Polska, ponieważ nie wygrała opozycja i to trzeba jasno podkreślić. Tu nie chodziło o kolejny spór partyjny, tu nie chodziło o to czy zjednoczona opozycja potrafi wygrywać, a Prawo i Sprawiedliwość przegrywać. Chodziło o to, żeby Polki i Polacy zobaczyli, że jest w końcu człowiek, że jest w końcu lider, że jest w końcu siła, która jest w stanie opowiedzieć dobrą optymistyczną a przede wszystkim ważną dla ludzi opowieść. A Konrad Fijołek swoją historią, swoim programem zaraził mieszkańców Rzeszowa.

Z tego miejsca apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, bez względu na to jakie mają poglądy lub jakie mają barwy polityczne, czy są z opozycji czy z koalicji. Wszyscy ludzie, którzy chcą zmiany, aby ten zły dla Polski scenariusz rządów Zjednoczonej Prawicy w końcu się zakończył, powinni wspólnie żebyśmy taki sam scenariusz napisali razem, po partnersku i dla całej Polski. To nie będzie łatwe, ponieważ często wygrywają ambicje liderów, ale to nie o nich chodzi. Konrad Fijałek był kandydatem ponadpartyjnym i ponad podziałami. Wygrał dlatego, że przedstawił dobry program, zajął się w końcu ludźmi a nie partiami politycznymi. Zaczął rozmawiać o mieszkańcach a nie o kolejnych koalicjach, nie kombinował. 

Dlatego my jako Lewica mówimy: wykorzystamy tę energię, wykorzystamy tę szansę, żeby budować coś więcej niż tylko kolejny projekt partyjny. Jesteśmy gotowi do takich rozmów. Jesteśmy gotowi, żeby rozmawiać o dobrych programach, żeby rozmawiać o partnerskim traktowaniu siebie nawzajem. Tego oczekiwali mieszkańcy Rzeszowa i wiemy dobrze, że tego oczekują mieszkańcy całej Polski. Dzisiaj w Rzeszowie wygrała Polska. Jutro, jeżeli będziemy mądrzy, wygra również Polska. Tego sobie i wszystkim państwu w imieniu Lewicy a przede wszystkim Polek i Polaków życzę. 

Beata Maciejewska podczas konferencji prasowej powiedziała: 

W Rzeszowie wygrał najlepszy zawodnik, który miał za sobą całą drużynę, który był merytorycznie przygotowany do tego, żeby rządzić. Zawodnik, który jako jedyny znał Rzeszów. Okazuje się, że wygrał w cuglach – 56% w pierwszej turze. Zdeklasował wszystkich innych kandydatów. Kandydatów partyjnych, którzy obiecywali gruszki na wierzbie. Konrad Fijołek obiecywał rzetelną pracę na rzecz swojej małej ojczyzny, którą jest Rzeszów.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2022