fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Jesteśmy pod Sejmem i wspieramy protest pielęgniarek i położnych. Godna płaca za godną pracę!

pielegniarkiipolozne150621a

sejm150621

pielegniarkiipolozne150621b

Marcelina Zawisza podczas manifestacji powiedziała: 

Kiedy podeszłam dzisiaj w Sejmie do jednego z przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i zapytałam: skąd ten upór w niespełnianiu żądań pielęgniarek i położnych, to usłyszałam coś co spowodowało, że ręce mi opadły. Usłyszałam, że „kiedy zatrudnia się kogoś z doktoratem do odśnieżania, to nie płaci się mu jakby miał ten doktorat”. Przypomniałam mu, że mówi o pracownikach ochrony zdrowia, o ludziach, którzy ratują nasze życie i zdrowie, przy okazji narażając swoje własne życie i zdrowie. 

Minister Zdrowia pozostaje niewzruszony, ale ja apeluję do koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, z Solidarnej Polski oraz Porozumienia. Idźcie nie tylko po rozum do głowy, ale odwołajcie się też do swoich sumień. Mówimy o życiu i zdrowiu obywatelek i obywateli tego kraju. Mówimy też o docenieniu ciężkiej pracy setek tysięcy pracowników medycznych i niemedycznych ochrony zdrowia. Apeluję o poparcie poprawki senackiej, która zapewnia godne warunki płacy i pracy. 

Ja jako pacjentka, onkologiczna, podopieczna położnych pragnę podziękować Wam za Waszą pracę. Nie tylko za czas pandemii, ale za pracę, kiedy tej pandemii nie ma. Sprawa jest prosta: zamiast oklasków, godne wynagrodzenie!

pielegniarkiipolozne150621c

Jan Szopiński podczas manifestacji powiedział: 

Jestem pracownikiem ochrony zdrowia, wiem co oznacza oddanie wszystkich tych, którzy tworzą dobrą jakość w szpitalu. Jestem z tymi, którzy żądają godnej pracy, godnej płacy i poszanowania! Chcę, aby rządzący zobaczyli jak trudna jest dzisiaj praca w polskich szpitalach. Dość pracy ponad ludzkie siły – tak dzisiaj mówią wszyscy w Sejmie, za wyjątkiem posłów z PiS. Dzisiaj na Komisji Zdrowia stosunkiem 44:42 przegłosowano to o czym mówicie, czyli załącznik z lepszą płacą dla Was. Ten dokument przegłosowały kluby Lewicy, KO, PSL oraz Polski 2050. Nie było wśród nich posłów PiS.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl