fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Krzysztof Gawkowski:

Pomoc humanitarna należy się wszystkim, którzy o to poproszą, a wsparcie dla uciekających przed śmiercią i głodem powinno być priorytetem dla każdego rządu. Dlatego też jako Klub Parlamentarny Lewicy złożyliśmy dzisiaj wniosek do Prezydenta RP, Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w temacie kryzysu uchodźczego oraz problemów z pomocą humanitarną. Andrzej Duda, jako głowa państwa, powinien wziąć odpowiedzialność za to, żebyśmy mieli jasne stanowisko, jak Polska i polski rząd będzie zachowywała się w sprawie uchodźców i kryzysu humanitarnego.

Wiesław Szczepański: 

We wtorek prezydium sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz podkomisja stała do spraw obywatelskich, cudzoziemców i migracji uda się na wizytację do Białegostoku, gdzie spotka się z przedstawicielami podlaskiej Straży Granicznej i będzie chciała wizytować posterunki graniczne, w tym miejsca, gdzie znajdują się uchodźcy. 

7 września zbierze się również Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych. Być może to posiedzenie będzie miało charakter tajny, dlatego, że będziemy chcieli poznać jaki jest system kontroli granicy, jak jesteśmy przygotowani na poczet ewentualnej liczby uchodźców tak, abyśmy poznali całość zamierzeń w stosunku do uchodźców, do budowania ewentualnie nowych ośrodków czy ewentualnej współpracy z Unią Europejską w zakresie przyjęcia tych uchodźców, którzy trafią do Polski.

Katarzyna Ueberhan: 

Na granicy polsko-białoruskiej przebywa poseł Lewicy Maciej Konieczny. Dzięki jego interwencji osoby, które koczują na granicy polsko-białoruskiej otrzymały wreszcie pomoc w postaci śpiworów od fundacji Ocalenie.

 

 

Obejrzyj całą konferencję prasową!

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2021

© 2021 Klub Parlamentarny Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl