fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Zdesperowani pracownicy sądów protestowali 10 września 2021 r. w Warszawie. Manifestanci opowiedzieli się przeciwko głodowym pensjom, nadgodzinom, mobbingowi. Lewica wspierała ich protest! Nie będzie dobrze pracujących sądów bez pracowników!

Ciężko pracujący ludzie, bez których wymiar sprawiedliwości nie mógłby funkcjonować, powinni otrzymywać godne wynagrodzenie! Na nasz wniosek w poniedziałek zbierze się komisja sprawiedliwości w tej sprawie. Czas odmrozić płace płace pracowników wymiaru sprawiedliwości!

demo100921c

Pracownicy wymiaru sprawiedliwości zwracają również, że w sądach panują braki kadrowe, złą organizację pracy oraz nadmierną presję ze strony przełożonych. Przypominamy, iż posłanki i posłowie Lewicy złożyli wniosek kontrolę warunków pracy w polskich sądach do Głównego Inspektora Pracy.

Sądy to nie są folwarki, a ich pracownicy to nie są chłopi pańszczyźniani. Państwo ma obowiązek ich szanować i godnie wynagradzać, a także zapewniać im godne warunki wykonywania zadań. Gdyby minister Zbigniew Ziobro chciał przyspieszyć pracę polskich sądów zamiast je rozwalać, to przede wszystkim zadbałby o ludzi tam pracujących.

demo100921

Lewica jest zawsze po stronie ludzi pracy! Posłanki i posłowie będą razem z protestującymi! Skoro budżet państwa stać wydawać miliardy np. na Pałac Saski czy IPN, to również powinny znaleźć się nim środki na godne płace dla sfery budżetowej. Tym bardziej, że premier Mateusz Morawiecki raz po raz chwali się świetną kondycją kasy państwa. Lewica mówi jasno: godne płace, nie pałace. 

 demo100921a

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2022