fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

- Gdyby prezes PiS chociaż jeden dzień spędził na ulicach polskich miast i miasteczek zobaczyłby, jak wygląda prawdziwe życie – ocenił poseł Tomasz Trela podczas konferencji prasowej odbywającej się podczas trasy Lewicy „Bezpieczna Polska”. Jak podkreślił „euro po 3 zł” to miara oderwania od rzeczywistości Jarosława Kaczyńskiego.

Sytuacja w Polsce jest dramatyczna, najwyższa od 25 lat inflacja powoduje, iż z portfela każdej i każdego z nas znikają dwie pensje lub dwie emerytury albo dwukrotność świadczenia 500 Plus. 

Kalisz 040722b

W dzień targowy takie słyszy się rozmowy: „Drogo!”; „Drożyzna!”; „Jeszcze nigdy nie było tak drogo!”

- Prezes PiS na zamkniętych spotkaniach opowiada, że za kilka miesięcy inflacja się skończy. Prezes PiS tak jak parlamentarzyści Lewicy powinien wyjść do ludzi na targowiskach czy ryneczkach i powiedzieć im co mają zrobić przez te najbliższe miesiące i skąd mają wziąć pieniądze na lekarstwa, na czynsz lub ratę kredytu. Jarosław Kaczyński mówi: „co wy w ogóle wiecie, euro kosztuje 3 zł”. Panie Kaczyński euro kosztuje prawie 5 zł! – mówił poseł Lewicy.

Setki spotkań i tysiące rozmów bez ochroniarzy i tłumu klakierów. Posłanki i posłowie Lewicy twarzą w twarz rozmawiają z mieszkańcami małych miejscowości o ich codziennych problemach. „W Gnieźnie nie ma ani jednego onkologa, potrzebujący muszą jeździć do Poznania.”; „W Oławie brak jest psychologów w szkołach,”; „W Kaliszu emeryci dorabiają sprzedażą płodów z ogródków, aby wykupić lekarstwa.” – to tylko wycinek tego co usłyszeli.  

Kalisz 040722a

Popieramy postulat 20 procentowej podwyżki dla nauczycieli 

Pracownicy budżetówki bardzo mocna odczuwają drożyzną w sklepach, ponieważ ich pensje od dawna nie rosły powyżej poziomu inflacji. Dziś prezes ZNP Sławomir Broniaż oficjalnie zażądał 20 procentowej podwyżki dla pracowników oświaty. - Dziś w polskich szkołach brakuje 13 tysięcy nauczycieli. Nauczycieli, którzy dziś domagają podwyżek 20 procentowych podwyżek. Lewica w pełni popiera ten postulat, tak samo jak popiera akcję protestacyjną ZNP, która planowana jest na 31 sierpnia 2022 r. Mam nadzieję, że do tego protestu nie dojdzie, ponieważ rząd spełni słuszne postulaty pracowników oświaty. To nie tylko walka o portfele nauczycieli, ale o bezpieczną szkołę – oświadczyła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Kalisz 040722

Inna Polska jest możliwa 

- Polska po PiS to może być zrównoważone i bezpieczne państwo, które funkcjonuje na zupełnie innym poziomie. Stanie się tak, kiedy państwo przestanie być zawłaszczane. Partia rządząca mości się na funkcjach państwowych i w spółkach Skarbu Państwa, teraz sięga też po spółki samorządowe. Tak dalej być nie może. Należy też naprawić relacje z Unią Europejską, aby dotarły do nas środki z Krajowego Planu Odbudowy, być może w tej kadencji te pieniądze do Polski nie trafią. Lewica głosowała za pieniędzmi w ramach KPO, ponieważ gwarantowały rozwój naszego kraju – mówiła posłanka Karolina Pawliczak.

Lewica idzie po wygraną w wyborach 

- Wszystkim, którzy zastanawiają się czy wyjechać z Polski, aby poprawić swój los mówimy: nie wyjeżdżajcie, w przyszłym roku Lewica będzie wśród tych wygrają te wybory i pokażemy, że inna Polska jest możliwa. To zobowiązania kieruję zwłaszcza w stronę kobiet!  oświadczyła Paulina Piechna-Więckiewicz, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023