fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Posłowie Lewicy obnażają autostradowe kłamstwo PiS. Padła obietnica zniesienia opłat za przejazd autostradą, ale nikt z partii Jarosława Kaczyńskiego nie dopowiedział, iż chodzi o zaledwie 260 km tego typu dróg.  

Projekt PiS dotyczy tylko 260 kilometrów autostrad

- W Polsce mamy 1800 kilometrów autostrad, z czego 1100 kilometrów to są autostrady bezpłatne, które są w dyspozycji państwa. Kolejne 460 kilometrów to autostrady, które są w rękach operatorów i są one najdroższe, za przejazd nimi trzeba zapłacić gigantyczne pieniądze. Projekt PiS dotyczy 260 kilometrów autostrad, podzielonych na dwa odcinki, za przejazd którymi trzeba zapłacić 10 i 16 zł – wylicza poseł Maciej Kopiec. - Sami posłowie PiS nazywają ten projekt kiełbasą wyborczą – dodaje.  

Kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie 

To czego Polki i Polacy w 2023 r. potrzebują to postawienie na transport publiczny i taką ofertę kładzie Lewica. - Kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie – ogłasza posłanka Paulina Matysiak.  

- Powinniśmy stawiać na połączenia lokalne i rozbudowywać tabor kolejowy. Cały czas mamy miejscowości, z których nie można się wydostać za pomocą autobusu czy koleją i muszą to robić za pomocą samochodu. Ludzie nie mogą pojechać do pracy, do lekarza, czy też spotkać się z rodziną – podkreśla posłanka. 

Jak jest źle ilustruje specjalna mapa przygotowana na podstawie danych Urzędu Transportu Kolejowego. - Pociąg dociera do każdego powiatu tylko w jednym województwie i jest to Lubuskie – alarmuje. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023