fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Lewica w sprawie marszy ma wyjątkowo czyste i dobre konto. 4 czerwca braliśmy udział w marszu w Warszawie, podczas którego ja i współprzewodniczący Nowej Lewicy przemawialiśmy. Ale mamy też w sobie refleksje. W sprawie marszu 4 czerwca było dużo zamieszania, nie wiadomo było kto jest, a kto nie jest zaproszony. Efektem min. tego jest to, że dzisiaj Konfederacja ma 15 procent. Jak się opozycja kłóci i nie może wypracować wspólnego stanowiska w różnych sprawach, to korzystają na tym źli ludzie. Najbardziej nas przeraża sojusz brunatno-czarny, będziemy z nim walczyli. Mogą się więc dziać rzeczy gorsze, od tych, które dzieją się w tej chwili.  

Marsz 1 października odbędzie się w trakcie kampanii wyborczej, PKW będzie wszystkie takie wydarzenia monitorowała. To nie jest takie proste do przeprowadzenia, to wymaga rozmów. Uważamy, że powinno odbyć się spotkanie, które zdejmie możliwość dwuznaczności i niejasności w tej sprawie i ustali zasady funkcjonowania tego marszu.  

Takie rzeczy trzeba robić mądrze, aby po tym marszu Konfederacja nie miała 25 procent. Nawołuję do mądrości, refleksji i rozsądku w tej sprawie.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy 
Ostróda, 20 lipca 2023 r. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023