fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Od kilkudziesięciu godzin Polska żyje dramatem pani Joanny, która jest jedną z ofiar tego barbarzyńskiego prawa wprowadzonego przez równie barbarzyńską prawicę. Nie tylko Zjednoczoną Prawicę, ale też parlamentarzystów Konfederacji.  

My jako Lewica wysyłamy jasny sygnał: byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy z polskimi kobietami. Nigdy nie będziecie szły same! Kiedy liberałowie i prawica mówili, że jest coś takiego jak kompromis aborcyjny, to my zawsze mówiliśmy, że jest to piekło kobiet. Kiedy oni dogadywali się z biskupami i składami na ołtarzu życie kobiet, my zawsze walczyliśmy o ich prawa.  

Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, abyśmy się wszyscy spotkali się ponad podziałami w Krakowie i wyrazili swoją solidarność wobec pani Joanny, ale także dla milionów dziewcząt i kobiet w Polsce, które muszą dostać sygnał, że nigdy, przenigdy nie będą szły same.  

Żyjemy też dzisiaj inną historią kobiety, która przez lata, niestrudzenie i z wielką determinacją walczyła o to, aby odebrać kobietom ich prawa. Anna Siarkowska, która dzisiaj przeszła z Suwerennej Polski do Konfederacji.  

Konfederacja mówiła, że idzie „wywrócić ten stolik”, otóż dzisiaj ta historia się kończy, ponieważ Konfederacja siadła do stolika z PiS-em. Oni niczym się już nie różnią i siedzą przy tym samym stoliku, łączą ich ci sami politycy, ale przede wszystkim te same wartości: antydemokratyczne, antykobiece, antyludzkie i antypolskie. Każdy kto tworzy piekło kobietom, nie może mówić o sobie, że jest Polakiem czy Polkom, nie może się podpisywać pod wartościami jakie nosimy w sercach jako Polacy. Żaden normalny człowiek nie urządza takiego piekła kobietom, jakie urządzono pani Joannie, czy też pani Izabeli z Pszczyny.  

W zbliżających się wyborach to będzie decyzja cywilizacyjna. W obecnej polityce dominują dwie partie - PiS i Platforma, ale to nie one rozstrzygną o wyniku tych wyborów. O wyniku tych wyborów zdecyduje trzecia partia, która wejdzie na podium. Albo wygra PiS i Konfederacja, czyli brunatna Polska, w której takie historie jak pani Joanny będą się powtarzały. Albo wygra Polska uśmiechnięta tolerancyjna i uśmiechnięta, taką jaką reprezentuje Lewica. 

Jeżeli chcecie, aby takie historie się nie powtórzyły, to Lewica jest tego gwarancją. A jeżeli chcecie kontynuacji, to Anna Siarkowska w Konfederacji na pewno tego dopilnuje i doprowadzi, że tak się stanie. Apeluje, aby przekazywać dobra nowinę, jeżeli znacie kogoś z Konfederacji powiedzcie im, że to co będzie robiła Anna Siarkowska, jest przeciwko ich matkom, córkom, czy też koleżankom.  

Dzisiaj PiS=Konfederacja, a Konfederacja=PiS!  

Robert Biedroń, eurodeputowany i współprzewodniczący Nowej Lewicy  
Olsztyn, 21 lipca 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023