fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Białystok, Nowy Targ, Warszawa, ostatnio Kraków. PiS-owska władza narusza prawa kobiet wszędzie, tworzy państwo policyjne i opresyjne. Pani Dagmara, pani Justyna, pani Joanna, ale może to być też Państwa mama, córka, siostra; to możesz być Ty. To może być każda z nas, która zostanie postawiona w takiej sytuacji, z której będzie się musiała tłumaczyć ze wszystkiego.  

To co robią tzw. „publiczne media" oraz akolici PiS, to jest szczucie na panią Joannę. Grzebią w jej życiorysie i starają się znaleźć jakieś haki, które mają pokazać, że ofiara nie jest ofiarą, że właściwie jak to w tym starym patriarchacie - który w końcu zlikwidujemy - że ofiara jest sama sobie winna. Dlatego, że jest artystką, że tworzy makijaże czy grafiki, które może nie wszystkim się muszą podobać, ale to jest wolność artystyczna.  

Niezależnie od tego, czy ktoś jest artystką, kucharką, pracuje w szkole, to ma prawo do ochrony swojej godności, ochrony praw pacjenta i przede wszystkim do praw człowieka.  

Każda z nas nie chciałaby się znaleźć w takiej sytuacji, w której potrzebując pomocy lekarskiej, jest stawiana przed czterema policjantami, nago i musieć udzielać wyjaśnień. Udzielać wyjaśnień nie będąc o nic podejrzaną, czy też nie mając statusu światka.  

Polskie państwo nie udziela pomocy kobietom, ale je straszy i stwarza efekt mrożący, aby kobiety bały się czegoś co jest w Polsce legalne. Przerwanie własnej ciąży jest legalne i nie grozi za to żadna odpowiedzialność cywilna lub karna. Posiadanie środków farmakologicznych, którymi przeprowadza się zabieg przerwania ciąży również jest legalne.  

Aby to przeciąć, aby nikt nie grzebał w komputerach i pytał skąd wzięliśmy czy kupiłyśmy tabletki, trzeba uchwalić ustawę ratunkową Lewicy, która dekryminalizuje pomoc przy przerwaniu ciąży. Musimy z tym skończyć, aby żadnej z nas żaden policjant nie zaglądał w majtki.  

Anna-Maria Żukowska, posłanka  
Olsztyn, 21 lipca 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023