fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Chcemy zaapelować do opozycji: to nie jest czas na kłótnie i podziały. Musimy wysłać jasny sygnał, że jesteśmy gotowi wygrać te wybory, dlatego po raz kolejny kładziemy na stole pakt sejmowy. Apelujemy o podpisanie paktu, który będzie szukał wspólnego mianownika programowego dla opozycji, który pokaże łączące nas wartości.  

Łączy nas podejście do praworządności, czy też do Unii Europejskiej. Dlatego też Szymonie, Donaldzie, Władku - podpiszmy jak najszybciej pakt sejmowy, który zaproponowała Lewica.  

Dla nas najważniejsze jest, aby opozycja się nie podzieliła. Do tego tanga trzeba trojga, jeżeli będzie nas czworo, to też to tango zatańczymy, ale w jednym rytmie i jednym tempie, tak abyśmy wygrali te wybory. To jest najważniejsze zadanie dla opozycji, wygrać wybory! 

Aby opozycja była w pełni zjednoczona potrzebny jest również pakt senacki, który cztery lata temu Lewica położyła na stole i który bardzo ładnie zadziałał. To dzięki niemu opozycja wygrała wybory do Senatu i dziś mamy tam większość. Praca nad paktem senackim zostały zakończone i ustaliliśmy naszych kandydatów i kandydatki, cieszę się, że będą to również kandydaci i kandydatki z Lewicy. Te czerwone i postępowe serce musi być też reprezentowane również i w Senacie.  

Musimy wysłać sygnał do całej Polski, że idziemy do wyborów pod wspólnym mianownikiem i chcemy współrządzić. 

Robert Biedroń, eurodeputowany i współprzewodniczący Nowej Lewicy 
Niechorze, 4 sierpnia 2023 r.  


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023