fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

PiS próbuje tematem kampanii zrobić kwestię bezpieczeństwa. Kiepski wybór, bo nie jesteśmy w Polsce bezpieczni. Nie są bezpieczne nasze granice, nie są bezpieczne kobiety w polskich szpitalach.

Dzisiaj polska policja ściga kobiety w szpitalach, Minister Sprawiedliwości sprzedaje mediom wrażliwe informacje na temat ofiar napaści, które są kobietami, to pan prezes Kaczyński mówi, że w zamian za to oczekuje, że będziemy dawać Polsce prezenty, że będziemy rodzić dzieci. A co robią Polki, nawet jak heroicznie decydują się na to, aby zostać mamami, ale już po urodzeniu pierwszego dziecka rezygnują z dalszych planów posiadania dzieci, ponieważ już dobrze wiedzą, jaką Polska ma dla nich ofertę. Polska dla kobiet nie ma żadnych prezentów, nie ma żłobków, przedszkoli, wsparcia na rynku pracy, dostępu do ginekologa. Pod rządami PiS zamykane są porodówki i oddziały ginekologiczne w szpitalach.  

Szanowny Pani Kaczyński, proszę przestać się kompromitować, czas skończyć i odejść od władzy, skoro jedyne co Pan potrafi to traktować nas jak inkubatory.  

Zachęcam wszystkich do pójścia na wybory i oddanie głosu na Lewicę. Lewica to dobry dostęp do ginekologa, in vitro i opieki prepalatalnej. To szacunek dla Waszych wyborów, niezależnie od tego czy chcecie zostać matkami czy też nie. To zrozumienie, że Polka to nie tylko matka, ale też kobieta, która chce się realizować na rynku pracy i może godzić swoje życie zawodowe, pasje z opieką nad starszymi, dziećmi, czy też z osobami z niepełnosprawnościami.  

Dziś ogromna rzesza Polek pracuje w zawodach, w których są wynagradzane fatalnie, to pielęgniarki, nauczycielki, czy też pracownice poczty. Dlatego postulujemy też podniesienie płacy w budżetówce. Chcemy budować właśnie taką Polskę: sprawiedliwą i otwartą, w której nie oczekujemy, że ktoś będzie jej robił prezenty, ale która dba o swoich obywateli w taki sposób, że chcą tu zakładać rodziny, mają gdzie mieszkać, a po pracy mają środki, aby odpocząć.  

Magdalena Biejat, posłanka i współprzewodnicząca partii Razem 
Niechorze, 4 sierpnia 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023