fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

- 15 października wyborcy zdecydują o prawach kobiet, o stanie systemu ochrony zdrowia, o świeckim charakterze państwa, o budowie żłobków i przedszkoli, czy też o tym czy mieszkanie jest prawem czy towarem. Chcesz prawa wyboru, tanich mieszkań na wynajem, zerwania sojuszu tronu i ołtarza, czy też europejskiego państwa dobrobytu, 20-procentowej podwyżki dla budżetówki, 35-godzinnego tygodnia pracy? Głosuj na naszych kandydatów – mówili liderzy Lewicy podczas wiecu w Częstochowie. Jak podkreślili o tym kto stworzy rząd zadecyduje partia, która zajmie w tych wyborach trzecie miejsce i zapewni odpowiednią liczbę głosów do utworzenia koalicyjnego gabinetu.

Podczas wydarzenia w Częstochowie politycy podsumowali też Wakacyjną Trasę Lewicy, a która wystartowała w czerwcu br. Ekipa Lewicy rozmawiała z Polkami i Polakami w najróżniejszych miejscach: na bazarach, targowiskach, kąpieliskach, czy też plażach. Rozmowy toczono bez barierek i ochroniarzy, a tematy wybierali rozmówcy. Po wystąpieniach liderek i liderów Lewicy wystąpił Michał Wiśniewski, gwiazda zespołu Ich Troje.

Wisniewski 260823

Miejsce wiecu nie było przypadkowe, prezydentem Częstochowy od 2010 r. jest Krzysztof Matyjaszczyk z Lewicy., który jako pierwszy w Polsce wdrożył miejski program in vitro.

Biejat 260823

Konfederacja i Lewica to dwa różne światy, dwie przeciwstawne wizje Polski

- 15 października zdecydujemy czy przyszły rząd tworzyć będzie Lewica czy Konfederacja. Zwycięstwo Konfederacji oznacza rządy skrajnej, fanatycznej i antykobiecej prawicy. Zwycięstwo Lewicy - demokratyczny, proeuropejski i prokobiety rząd. Lewicą będzie stała na straży prawdziwej wolności i bezpieczeństwa.  Lewicowy rząd, to będzie rząd troski, tolerancji i wzajemnego szacunku. W tej kampanii będzie wiele bitew, ale najważniejsza z nich rozegra się właśnie o trzecie miejsce. Partia, która znajdzie się jako trzecia na podium zdecyduje o przyszłości Polski. Są tylko dwa ugrupowania, które mają na to szansę: to brunatna Konfederacja spod znaku Grzegorza Brauna - i proeuropejska, prokobieca Lewica. Dziś jest już jasne - tylko Lewica jest w stanie pokonać  wszystkich tych Mentzenów, Korwinów i Braunów! Tylko my jesteśmy w stanie przekonać młodych Polaków i Polki, że nie warto głosować na smutnych, agresywnych facetów, którzy chcą zrobić nam z tego kraju prawdziwe piekło! I to piekło jeszcze gorsze niż pod rządami PiS-u i Kaczyńskiego! Tylko Lewica ma szansę przywrócić ludziom wiarę w to, że  miłość i szacunek są lepszą inwestycją niż nienawiść i egoizm konfederacji. To jest najważniejsze zadanie Lewicy w tych wyborach! Konfederacja i Lewica to dwa różne światy, dwie przeciwstawne wizje Polski - jak mrok i światło. Konfederacja to egoizm, Lewica to troska. Konfederacja to agresja,  tępa siła, Lewica - współpraca i porozumienie. Konfederacja to zamordyzm, nienawiść, Lewica - szacunek i solidarność. 15 pażdziernika zdecydujemy czy w Polsce kobieta, żeby urodzić dziecko w godnych warunkach będzie musiała brać kredyt, bo publiczna ochrona zdrowia przestanie istnieć - tego chce Konfederacja. Lewica zapewni każdej kobiecie poród bez bólu i profesjonalną opiekę, godne traktowanie i troskę - wszystko w ramach NFZ.  To jest prawdziwy wybór przed którym staniemy! 15 października zdecydujemy czy aborcja aborcja będzie karana więzieniem, czy wprowadzony zostanie zakaz rozwodów i czy będzie można bezkarnie bić dzieci. - jak marzy o tym Konfederacja. My się na to nie zgadzamy. W lewicowym państwie ochronimy wszystkie dzieci przed przemocą i nie dopuścimy do tragedii takich jak śmierć Kamila z Częstochowy. Polki będą miały pełne prawo wyboru, pełne prawo do decydowania o swoim życiu i zdrowiu. W Lewicowym świecie żaden szpital nie będzie zasłaniał się klauzulą sumienia. Procedura in vitro będzie bezpłatna a tabletki antykoncepcyjne w 100% refundowane przez państwo. Właśnie o te wszystkie sprawy stoczymy decydująca bitwę z Konfederacją - i gwarantuje wam, że ją wygramy! Lewica to zrobi! Pokonamy ich! Zatrzymamy tę brunatną falę, ale potrzebujemy do tego waszej pomocy! Dlatego zachęcam was i proszę idźcie na wybory. Wybierzcie mądrze, wybierzcie zgodnie z tym co podpowiada wam serce - wybierzcie Lewicę! – mówiła posłanka i współprzewodnicząca partii Razem Magdalena Biejat.

Zandberg 280823

Konfederacja nie wywróci żadnego stolika, oni czekają na zaproszenie Kaczyńskiego, aby do niego usiąść

- Trzeba zatrzymać brunatną falę skrajnej prawicy, żeby nie wepchnęli Polski w nienawiść i nie wypchnęli jej z Europy. I zatrzymamy to! Jesteśmy w stanie to zrobić! Słyszeliście pewnie wiele razy jak się napinają i mówią, że „wywrócą stolik”. Oni tego nie zrobią. Oni czekają grzecznie w kolejce, aż Jarosław Kaczyński wskaże im miejsce przy korycie. I tak się skończy historia Konfederacji. Ale wyobraźmy sobie to, że faktycznie wszystko rozwalą, że nie będzie niczego. Nie będzie NFZ-tu, ZUS-u i kodeksu pracy. Co to oznacza? Pracę kilkanaście godzin na dobę za marne pieniądze. To będzie Polska, w której ktoś biedny jak zachoruje, to po prostu umrze, bo nie będzie go stać na leczenie. To jest prawica! To jest Konfederacja! Naszego wspólnego, polskiego stołu wcale nie trzeba przewracać. Ten stół trzeba naprawić. Przy nim powinno się znaleźć miejsce dla wszystkich i żeby przy tym stole nikt nie był głodny biecujemy Wam Polskę, która działa. Słyszę jednak często „A czy na to stać?” mówię „Tak, stać nas!” Jesteśmy silną, europejską gospodarką! A ta siła wzięła się od Was i z Waszej pracy – mówił poseł i współprzewodniczący partii Razem Adrian Zandberg.

Scheuring Wielgus 260823

15 października wyborcy zdecydują czy Polska będzie państwem świeckim

- Powiedzcie mi - kto z Was płaci podatki? Kto płaci podatki proszę ręka do góry? Wszyscy płacą podatki. To teraz powiedzcie mi - Kto z Was płaci wysokie podatki? Też wszyscy! Ale są w Polsce grupy podatkowo uprzywilejowane. Czy ktoś wie jakie podatki płacą w Polsce księża? Kto wie? Według jakich stawek płacą w Polce podatki księża. Jakieś pomysły? Stawki wahają się od 160 do 1 945 zł. Kwartalnie. A dochody kościoła wcale nie są opodatkowane. Taca? Nie. Opłaty za chrzty, śluby, pogrzeby? Nie. A sami wiecie najlepiej, że te opłaty chociaż nazywają się „co łaska” to są w parafiach minimalne stawki poniżej których ksiądz nie udzieli wam ślubu lub nie pochowa waszego bliskiego. Od tych stawek parafie nie płacą podatków. Powiedzcie mi, czy to jest normalne? To jest okradanie państwa w biały dzień. I z tym Lewica chce skończyć. Każdy z nas płaci podatki od wszystkich dochodów. Dlaczego parafie mają inaczej? Mówimy jasno. Księża i kościół powinny płacić podatki dokładnie tak samo jak każdy nas. A nie od 160 do 1950 kwartalne. A od tacy czy opłat za ślub wcale. I na koniec jeszcze jedno. Słyszę często, że Lewica jest przeciw wierze, przeciw ludziom wierzącym. To wierutne kłamstwo i wielka, wielka bzdura. Lewica nie walczy z wiarą ani z ludźmi wierzącymi. Lewica uważa, że każdy na prawo wierzyć w co chce lub nie wierzyć wcale. Uważamy, że każdy ma prawo chodzić lub nie chodzić do kościoła wtedy kiedy chce. To nie jest nasza sprawa. Mówią to głośno i zdecydowanie. Lewica walczy z nieprzyzwoitymi wręcz przywilejami kleru. Lewica walczy i będzie walczyć z sojuszem tronu z ołtarzem, którzy to sojusz roztacza parasol ochronny na księżmi. I żebyśmy mogli tę walkę wygrać potrzebujemy Waszej pomocy. Potrzebujemy Waszych głosów 15 października. Bez Was to się naprawdę nie uda – oświadczyła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Biedron 260823

Keine Mentzen! Keine KonfedeRussia!

- Na początek mam pytanie do pań. I proszę o szczerą odpowiedź. Która z Was czuje się w dzisiejszej Polsce bezpiecznie? Bezpiecznie jako kobieta? Jeśli chcecie możecie podnieść ręce, ale sporo też mogę wyczytać z Waszych twarzy. No właśnie. Według sondażu Kantar 48% Polek uważa, że w ciągu 8 lat rządów PiS ich sytuacja pogorszyła się. Tylko 24% uważa się poprawiła. Spójrzmy prawdzie w oczy drodzy Państwo, drogie Panie. PiS urządziło polskim kobietom piekło na ziemi. PiS i Konfederacja rękoma usłużnego TK odebrało kobietom prawo do decydowania o swoim ciele i zmusiło kobiety do rodzenia. Bo Jarosław Kaczyński uznał, że najważniejsze jest żeby urodzić i ochrzcić, a Krzysztof Bosak, że jak płód ma tyle nieodwracalnych wad, że umrze w trakcie porodu lub tuż po narodzeniu to „po prostu umrze”. I właściwie zakazali aborcji w Polsce. Po prostu. A teraz taki Kaczyński z Bosakiem chcą razem rządzić Polską. Znów. Bo raz już wspólnie rządzili. W czasach pierwszego PiS-u. Była wtedy koalicja PiS-LPR Bosaka i Samoobrona. Chciałbym jednak, żeby w Polskę oprócz „Keine Grenzen” Michała Wiśniewskiego poszedł inny przekaz: „Keine Mentzen! Keine KonfedeRussia!” 15 października idziemy do wyborów i głosujemy na Lewicę!  oświadczył eurodeputowany i współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń.

Czarzasty 280823

15 października wyborcy zdecydują o tym czy mieszkanie jest prawem czy towarem

- Czy wiecie, że dwóch na trzech Polaków nie ma zdolności kredytowej na zakup własnego mieszkania? Tymczasem rząd wydaje miliardy złotych na programy dopłat do kredytów hipotecznych. Jaki jest tego efekt? Mieszkania drożeją. Stają się coraz mniej dostępne. W Polsce aż 60 proc. Polaków w wieku 25-29 lat mieszka ze swoimi rodzicami. W Danii jest to niecałe 4 procent. Czy nasza młodzież jest gorsza od zachodniej? Nie, tak samo zasługuje na godne życie, na dach nad głową. Polityka mieszkaniowa państwa stoi na głowie. Lewica chce postawić ją na nogi. Chcemy wybudować w ciągu czterech lat 300 tysięcy mieszkań na tani wynajem. Wspólnie z samorządami. Zgodnie z zasadą: państwo daje finansowanie, samorząd buduje. Tu w Częstochowie, w Dąbrowie Górniczej, we Włocławku. Bo mieszkanie jest prawem, nie towarem. Jeśli kogoś stać na zakup 100 metrowego apartamentu na rynku to tylko mu pogratulować. Ale jeśli nie stać go nawet na kawalerkę to państwo musi mu pomóc. Jako Lewica chcemy dać ludziom wyboru. Chcesz kredyt i mieszkanie na własność, proszę bardzo. Nie stać cię, albo wolisz wynajem, państwo ma dla ciebie nowoczesne mieszkania na wynajem. Jak w Wiedniu, gdzie trzy czwarte mieszkań to mieszkania na wynajem a jedna czwarta to mieszkania właścicielskie. Lewica dała Polsce Konstytucję, NATO i Unię Europejską. Teraz chcemy dać Polakom mieszkania na wynajem, jak w Europie Zachodniej. O tym są te wybory. Czy państwo będzie dbać o wszystkich, czy tylko o wybranych. Lewica to bezpieczny dom dla wszystkich – mówił wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

Zukowska 260823

Wyborcy zdecydują czy chcą sprawnych usług publicznych

- Sławomir Mentzen i Konfederacja chcą dać Polakom bon zdrowotny, 4 tysiące 300 zł. Rocznie. Za te pieniądze macie się leczyć. To świetny pomysł pod warunkiem, że się nie choruje. Tymczasem samo wycięcie pęcherzyka żółciowego u osoby powyżej 65. roku życia to 6 tys. 803 zł. Leczenie udaru mózgu to 7 tys. 819 zł. Opieka nad wcześniakiem powyżej 30 dni to 130 tys. 729. Pomysł Konfederacji można więc wrzucić tam gdzie jego miejsce, do kosza na śmieci. Lewica ma dla was poważną ofertę. Nie obrażamy waszej inteligencji. Nie proponujemy księżycowych rozwiązań. Chcemy, aby państwo w Polsce wyglądało jak na Zachodzie. Aby w każdej gminie był żłobek, aby na każde dziecko czekało w nim miejsce. Za PiS-u w każdej podstawówce mamy więcej lekcji religii niż geografii, biologii i informatyki razem wziętej. To musi się zmienić. Dlatego gwarantujemy nowoczesną i przyjazną szkołę. Bez HiT-u, bez lekcji religii, bez Czarnka. Za to z edukacją klimatyczną i zdrowotną. Z większą ilością godzin języków. Z pomocą psychologiczną. Z bezpłatnym posiłkiem. Lewica chce państwa, gdzie w każdej gminie jest autobus, w każdym mieście powiatowym pociąg. Gdzie w miastach działa bezpłatny transport publiczny dla uczniów i seniorów. Chcemy, aby w następne wakacje można było tak jak w Niemczech czy Czechach kupić jeden bilet kolejowe na wszystkie linie i podróżować nim na urlop. Takie państwo jest możliwe. Państwo oparte o usługi publiczne. Państwo, które nie daje ludziom 500 zł do ręki i mówi radź sobie sam. Państwo, które jest rozwiązaniem a nie problemem. Tak działa to na Zachodzie i będzie działać w Polsce. Lewica to też bezpieczeństwo energetyczne. Lewica to energia odnawialna i energia atomowa! – mówiła posłanka Anna-Maria Żukowska.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023