fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Pan minister Rau apeluje do kanclerza Niemiec, aby nie ingerował w wewnętrzne sprawy Polski. Przesłanie rozsądne, ponieważ dobrze by było, aby inne kraje nie ingerowały w politykę innych państw.   

Ale Panie ministrze, to Pana ludzie doprowadzili do obecnego kryzysu wizowego. To Pana ludzie doprowadzili do tego, że za murem na granicy z Białorusią to za 1500 euro kupował wizę, jak nie mógł przez niego przejść. Wiedzieliście o tym i w trakcie epidemii covidu przygotowaliście zmiany w ustawach, które dotyczyły wydawania wiz. Działaliście w tej sprawie obłudnie, również za Pana wiedzą, rozpisaliście referendum, które jest o tym, żeby nie wpuścić 2000 ludzi do Polski, chociaż nikt ich nie chce tu przysłać, nikt też nie chce brać od nas pieniędzy, jakbyśmy ich tu nie przyjęli. Jednocześnie drugą ręką wpuszczaliście setki tysięcy ludzi i bez żadnej kontroli. A przecież to byli różni ludzie, mogli być również najgorsi. To wszystko jest Pana robota.  

Poseł Trela wnioskował o Pana dymisję oraz złożył doniesienie do prokuratury i miał rację. Pan w ogóle w sprawie kanclerza, czy też przywódcy innego kraju wypowiadać, ponieważ powinien Pan złożyć dymisję.  

Jeżeli tak bardzo oburzają Pana wypowiedzi innych polityków, to zlikwidujcie przyczynę tych słów. Przestańcie na ludziach robić biznes i skończcie z korupcją, ale strzeżcie bezpieczeństwa kraju i prowadźcie rozsądną politykę graniczną. Robicie bzdury i idiotyzmy, a potem się dziwicie, że ktoś to komentuje.  

Bardzo to obłudnie brzmi Pani ministrze, ponieważ to Pana szef - Jarosław Kaczyński codziennie uwagom w stronę Niemiec poświęca dwie godziny. Ja wiem, że to taka fobia, ale jak można krytykować kogoś za zwrócenie uwagi, skoro samemu przez dwie godziny robi się to samo.  

Kończąc zwracam się do Jarosława Kaczyńskiego: Pana brat wprowadził Polskę do strefy Schengen, a my jesteśmy na najlepszej drodze, żeby Pan Polskę z tej strefy wyprowadził. Przestrzegam Pana przed taką decyzją i przed takim działaniem.  

Ludzie w moim wieku pamiętają co to znaczy stać godzinami na granicy, co oznaczały niekończące się kontrole. Chce Pan, aby nasze dzieci i wnuki miały tak samo? Jeżeli Pan doprowadzi do tego, że dzieło Pana brata, zakończy się tym, że Pan Polskę z tej strefy wyprowadzi, to będzie to następna hańba, którą Pan weźmie na swoje sumienie.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Łódź, 25 września 2023 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023