fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica

Pragnę powiedzieć panom Morawieckiemu i Błaszczakowi: nie opowiadajcie bzdur, że nad wszystkim panujecie i Polska jest bezpieczna, skoro w tak newralgicznym momencie i miejscu w Europie, dwóch największych generałów odchodzi ze służby.  

My nie jesteśmy od tego, aby analizować i wyciągać wnioski, ponieważ nie mamy wszystkich danych, ale mam takie ludzkie przemyślenia co do tej sytuacji.  

Pragnę zwrócić się do pana prezydenta Andrzeja Dudy: myślę, że jak żołnierz odchodzi ze służby, to warto powiedzieć słowo dziękuję. Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent Aleksander Kwaśniewski polskiemu wojsku, żołnierzowi, generałowi nie podziękował za służbę. Bez względu na to jakie by temu towarzyszyły emocje, czy też przyczyny.  

Po wczorajszej rozmowie z panem Januszem Zemke, trochę się dziwię temu, że obecnie mianowani dowódcy nie mają doświadczenia współpracy z NATO, nie mają nawet doświadczenia nawet krótkiej pracy w strukturach sojuszu. Dziwi mnie to, że najważniejsza osoba w polskim wojsku nie dowodziła ani brygadą.  

Nie znam powodów tych nominacji, ale Polki i Polacy mają prawo wiedzieć, dlaczego są powoływani generałowie, którzy nie dowodzili do tej pory większymi jednostkami i nie współpracowali z NATO.  

Styl przeprowadzenia tego jest marny i świadczy o tym, że nie wszystko jest w porządku i nie jesteśmy bezpieczni.  

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Rzeszów, 11 października 2023 r. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023