fbpx
Łączy nas przyszłość!
Lewica
Lewica: Łączy nas przyszłość

- Nasze marzenie jest opisane za pomocą naszego hasła: Łączy nas przyszłość – ogłosili liderzy Lewicy podczas konferencji prasowej w Warszawie, jednocześnie zapraszając Polki i Polaków do podpisywania list poparcia dla lewicwego komitetu wyborczego. – Otworzyliśmy nowy rozdział w historii lewicy. Rozdział, który napiszemy razem, międzypokoleniowo, pomimo rożnic w sympatiach partyjnych, ale połączeni wspólnym mianownikiem, którym jest przyszłość Polski – powiedział Robert Biedroń, szef sztabu Lewicy.

Podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedziano również Konwencję Programową Lewicy, która odbędzie się 24 sieprnia 2019 r. w Warszawie – Podczas konwencji zaprezentujemy pomysły na problemy, których dziś nikt nie rozwiązuje, na czas po rządach Prawa i Sprawiedliwości – oświadczyła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa Lewicy. – Tej jesieni będzimy mieli wybór pomiędzy tym, aby było tak jak jest: państwem Plebiaków, Bizancjum dla swoich i pogardą, dla tych, którzy są nazywani gorszym sortem. Z drugiej strony wyborem pomiędzy powrotem do przeszłości, do Polski, która była a przyszłością. Przyszłością jest Lewica – ocenił Adrian Zandberg, lider warszawskiej listy Lewicy.

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział:

Lewicy udało się coś na co czekały Polki i Polacy od dłuższego czasu: na połączenie się, współpracę i dialog. Lewica zawsze była silna, kiedy szła zjednoczona, a przegrywała, kiedy szła do wyborów podzielona. Tą złą passę przerwaliśmy kilka tygodni temu, kiedy stanęliśmy obok siebie i otworzyliśmy nowy rozdział w historii lewicy. Rozdział, który napiszemy razem, międzypokoleniowo, pomimo rożnic w sympatiach partyjnych, ale połączeni wspólnym mianownikiem, którym jest przyszłość Polski.

Dzisiaj nie tylko ogłaszamy rozpoczęcie oficjalnej zbiórki podpisów pod rejestracją naszego lewicowego komitetu wyborczego, ale również po to, aby ogłosić nasze hasło wyborcze. Hasło wyborcze, które poprowadzi nas do wyborów jest symboliczne, ponieważ oddaje to co udało nam się uzyskać: połączenie ponad podziałami, to wspólny mianownik oparty na dyskusji o przyszłości Polski. Wiemy jak było - nie było najlepiej. Wiemy jak jest - nie jest najlepiej. Wciąż wiele spraw wymaga naprawy, a Polska wciąż wymaga remontu. Polska potrzebuje dyskusji o tym, jak lepiej zorganizować nasze państwo w kontekście gospodarczym, społecznym; w kontekście wyrównywania szans. Wielu ludzi nie stać na to, aby wynająć mieszkanie. Wielu ludzi nie stać na to, aby zrealizować receptę. Wielu ludzi nie stać na to, aby godnie żyć. Dlatego chcemy zaprosić Polki i Polaków do napisania wspólnego marzenia o Polsce. Nasze marzenia, naszą propozycję programową przedstawimy już jutro na konwencji programowej. Nasze marzenie jest opisane za pomocą naszego hasła: Łączy nas przyszłość.

Anna-Maria Żukowska podczas konferencji prasowej powiedziała:

Podczas konwencji zaprezentujemy pomysły na problemy, których dziś nikt nie rozwiązuje, na czas po rządach Prawa i Sprawiedliwości. A PiS zniszczyło również praworządność, a także nasze relacje międzynarodowe - my to naprawimy. Naprawimy również błędy, które powstały za poprzednich ekip w polityce socjalnej, czy też w edukacji.

Adrian Zandberg podczas konferencji prasowej powiedział:

Na warszawskiej „Patelni” od kilku dni można spotkać wolontariuszki oraz wolontariuszy, którzy tak jak w setkach miejsc w Polsce zbierają podpisy. Podpisy, które musimy zebrać w bardzo krótkim czasie, aby zarejstrować listy w całym kraju. Zachęcamy Państwa, aby ściągać te listy z Internetu i podpisywać je i wysyłać na adres sztabu wyborczego Lewicy.

Tej jesieni będzimy mieli wybór pomiędzy tym, aby było tak jak jest: państwem Plebiaków, Bizancjum dla swoich i pogardą, dla tych, którzy są nazywani gorszym sortem. Z drugiej strony wyborem pomiędzy powrotem do przeszłości, do Polski, która była a przyszłością. Przyszłością jest Lewica. Lewica, która jest odważnym spojrzeniem tam, gdzie Polska jest nowoczesnym, europejskim państwem dobrobytu. Lewica to Polska po stronie pracowników, Polska tanich mieszkań, Polska bezpieczeństwa dla wszystkich, Polska współpracy a nie wojny każdego z każdym. Pragniemy zakończyć podziały, abyśmy razem mogli pójść do przodu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem
2023